mowa ciała

Brain painting – komunikacja mózg, a maszyna pozwala na Psychokinezę

Ludzie od wieków marzyli, by za pomocą myśli mogli przesuwać krzesła, rzucać kieliszkami o ścianę czy lewitować. Było to związane z chęcią zaimponowania innym oraz podniesieniem swojego statusu, jako osoby wyjątkowej. Obecnie Psychokineza (określenie z kategorii parapsychologii) zaczyna stawać się rzeczywistością.

Dzięki komunikacji pomiędzy mózgiem a maszyną, bez żadnej innej ingerencji jesteśmy w stanie poruszać myszką na ekranie komputera, wykonywać proste czynności czy sterować małym jeżdżącym robotem (na razie tylko w warunkach laboratoryjnych – Brain-Computer Interfaces, BCIs). Może nie jest to romantyczne unoszenie się w chmurach, czy lewitujące spodki wypełnione kawą, ale koncept jest ten sam – poruszać nasze otoczenie myślami nie mięśniami.

Niemiecki artysta Adi Hoesle postanowił stworzyć swojego rodzaju mentalnego painta, którego obsługa za pomocą myśli tworzyła obraz. Technicznie była to duża plansza z naniesionymi wzorami oraz strzałkami, które dzięki koncentracji na nich myśli powodowały powstawianie obrazu.

[sc:formularz-dolny ]

Share this post

Piotr Marszałkowski

Z mową ciała i wykrywaniem kłamstwa jest jak z seksem, wszyscy myślą, że się na tym świetnie znają.

1 comment

Add yours

Post a new comment