Co budowa twojego ciała mówi o Twoim życiu seksualnym

Oto sześć, ciekawych naukowych mini badań, pokazujących zależności, pomiędzy jakością naszego ciała, a życiem seksualnym. Uwaga, nie jest to hiper naukowy artykuł. Jest to rodzaj otwierania drzwi dyskusji na pewne aspekty.

Mężczyźni, którzy lubą małe piersi

girl-254708_640

Mężczyźni, którzy są łasi na małe piersi kobiet jak Putin na Ukrainę okazują się kierować w wyborze również uległością partnerek. Mężczyźni spod znaku „małe jest piękne”, charakteryzują się stabilizacją finansową, nie są zainteresowani płodzeniem potomstwa i są mniej atrakcyjni od mężczyzn, którzy preferują kobiety o bardziej obfitych biustach. Mam wrażenie, że może to wynikać z niskiej pewności siebie i przekonania, że nie są zbyt atrakcyjni dla kobiet mających czym oddychać, stąd ich wybór.

Długie nogi

nogi

Nie ma znaczenia jakiej jesteś płci, jeżeli masz długie nogi to robisz wrażenie na płci przeciwnej. Naukowcy z naszej ojczyzny przeprowadzili niewielkie badanie, które sugeruje, że osoby mające o 5% dłuższe nogi niż przeciętnie są najbardziej atrakcyjne, ale jeżeli masz dłuższe o 15% od przeciętnej, wtedy Twój urok pryska jak bańka mydlana. Naukowcy sądzą, że długie nogi mogą być oznaką dobrej diety w dzieciństwie, co może mieć korzystny wpływ na potomstwo. Jest tylko jeden problem, chłopaki z Wrocławia nie napisali …. Od jakiej średniej mamy mierzyć.

Duży penis, duży problem

banana

Wydawać by się mogło, że duży penis jest biletem do świata rozpusty i łóżkowych fantazji. Może się okazać, że ma to też swoje ciemne strony. W badaniu na 545 parach dowiedziono, że partnerki hojnie obdarzonych partnerów, są skłonne w większym stopniu do zdrady. Każdy cal więcej to większe prawdopodobieństwo, że dojdzie do zdrady. Naukowcy sądzą, że może to mieć związek z bólem i brakiem satysfakcji z seksu w związku. Idę o zakład, że naukowcy prowadzący to badanie, klasują się poniżej średniej. A chłopakom o dużych wymiarach to wisi.

Kształt klepsydry

breast

Kobieta w kształcie klepsydry okazuje się nadal najważniejszym kanonem piękna. Najatrakcyjniejsze wymiary to takie, gdy kobieta w tali ma 70% obwodu bioder. Taki stosunek jest ściśle powiązany z płodnością. Za to inne badanie sugeruje, że może mieć to związek z określaniem orientacji seksualnej.

Krótki palec

hand

Utarło się mówić, że duże ręce to duży penis. Niestety nie. Okazuje się, że w tym zakresie trzeba patrzeć na inną zależność. Mężczyźni, których wskazujących palec jest krótszy w stosunku do palca serdecznego (tego od obrączki) zdają się mieć większe przyrodzenie….. osz kurde, tylko nie to! …… A jak u Ciebie?

Duże biodra duże chęci

but

Okazuje się, że kobiety o szerszych biodrach są bardziej skore do jednonocnych przygód seksualnych niż ich węższe koleżanki. Podobno kobiety, których biodra są szersze niż 74 cm mają więcej partnerów seksualnych niż kobiety poniżej tego wymiaru. Może to dlatego, że kobiety mające mniej niż 74 cm w biodrach mają 15 lat? Ekipa z Leeds zarzeka się jednak, że w badaniu wzięły udział tylko kobiety w wieku 18 – 26 lat.

[sc:formularz-dolny ]

Źródła:

Human Physique and Sexual Attractiveness in Men and Women: A New Zealand–U.S. Comparative Study. Barnaby J. Dixson, Alan F. Dixson, Phil J. Bishop, Amy Parish.

Victoria J. Simpson, Gayle Brewer, Colin A. Hendrie. Evidence to Suggest that Women’s Sexual Behavior is Influenced by Hip Width Rather than Waist-to-Hip Ratio. Archives of Sexual Behavior, 2014; DOI: 10.1007/s10508-014-0289-z

Predictors of Extra-Marital Partnerships among Women Married to Fishermen along Lake Victoria in Kisumu County, Kenya, Zachary Kwena mail, Isaac Mwanzo, Chris Shisanya, Carol Camlin, Janet Turan, Lilian Achiro, Elizabeth Bukusi, Published: April 18, 2014DOI: 10.1371/journal.pone.0095298

Burris CT, Munteanu AR. (2012) Preferred Female Body Proportions among Child-free Men. Archives of Sexual Behavior: doi: 10.1007/s10508-012-9964-0

Swagger, sway, and sexuality: Judging sexual orientation from body motion and morphology. Johnson KL, Gill S, Reichman V, Tassinary LG. Department of Psychology, New York University, USA.

 

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

3 myśli w temacie “Co budowa twojego ciała mówi o Twoim życiu seksualnym”

  1. Piotrze,

    Zaprenumerowalem twoj newsletter, poniewaz poruszasz bardzo ciekawa tematyke. Niestety powyzszy artykul musze parafrazowac „Ludwiku Dornie i psie Sabo nie idzcie ta droga”. Nie znizaj sie prosze do poziomu joemonstera, albo innego kiczu publikujacego tego typu artykuly.

    pozdrawiam

    wierny czytelnik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *