Co ma wspólnego Intel z Twoją mową ciała?

Po jakże „wspaniałym” meczu Polskiej reprezentacji musiałem zająć czymś moją uwagę, dlatego skupiłem się na komunikatach prasowych Reutersa. Moją uwagę przyciągnął komunikat mówiący o planach wprowadzenia targetowanych reklam do naszych telewizorów przez firmę Intel. Zaciekawiło mnie to gdyż telewizor zawsze kojarzył mi się z jednostronnym komunikatem, więc jak mieli by zbierać informacje o tym kim jestem, ile mam lat i co lubię?

Dla Intela okazało się to dziecinie proste! Owa firma uznała, że wyposaży nasze telewizory w kamery, które będą nas obserwowały i na podstawie tych wskazówek będą serwowały nam reklamy. Takie kamery będą odczytywały naszą mowę ciała, mikroekspresje!

Szczerze powiedziawszy nie mam zamiaru instalować kamery skierowanej na moją kanapę, która będzie mnie nagrywać i wszystko co aktualnie się na niej dzieje ;). Nie mam pojęcia jak Intel chce przekonać do swojego pomysłu zwykłych użytkowników.

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

2 myśli w temacie “Co ma wspólnego Intel z Twoją mową ciała?”

 1. Bardzo rozbawił mnie pomysł INTEL’a, jak również zachodzę w głowę jaką to propagandę zastosują w celu przekonywania do tego pomysłu(!?)
  A tak na marginesie… Jeśli chodzi o tego typu urządzenia, z mojej strony mogę powiedzieć jedno:
  Nawet kamerkę w laptopie, mam zakrytą! 🙂

  Pozdrawiam

  P.S.
  Czy strona o której wspomniałeś, to http://www.reuters.pl/ ?
  Pytam, gdyż nie mogę jej wczytać od ok. 20minut… ;/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *