Co ma wspólnego Intel z Twoją mową ciała?

Po jakże „wspaniałym” meczu Polskiej reprezentacji musiałem zająć czymś moją uwagę, dlatego skupiłem się na komunikatach prasowych Reutersa. Moją uwagę przyciągnął komunikat mówiący o planach wprowadzenia targetowanych reklam do naszych telewizorów przez firmę Intel. Zaciekawiło mnie to gdyż telewizor zawsze kojarzył mi się z jednostronnym komunikatem, więc jak mieli by zbierać informacje o tym kim jestem, ile mam lat i co lubię?

Dla Intela okazało się to dziecinie proste! Owa firma uznała, że wyposaży nasze telewizory w kamery, które będą nas obserwowały i na podstawie tych wskazówek będą serwowały nam reklamy. Takie kamery będą odczytywały naszą mowę ciała, mikroekspresje!

Szczerze powiedziawszy nie mam zamiaru instalować kamery skierowanej na moją kanapę, która będzie mnie nagrywać i wszystko co aktualnie się na niej dzieje ;). Nie mam pojęcia jak Intel chce przekonać do swojego pomysłu zwykłych użytkowników.

[sc:formularz-dolny ]

Share this post

Piotr Marszałkowski

Z mową ciała i wykrywaniem kłamstwa jest jak z seksem, wszyscy myślą, że się na tym świetnie znają.

2 comments

Add yours
 1. Adm Dznsk 12 czerwca, 2012 at 15:01 Odpowiedz

  Bardzo rozbawił mnie pomysł INTEL’a, jak również zachodzę w głowę jaką to propagandę zastosują w celu przekonywania do tego pomysłu(!?)
  A tak na marginesie… Jeśli chodzi o tego typu urządzenia, z mojej strony mogę powiedzieć jedno:
  Nawet kamerkę w laptopie, mam zakrytą! 🙂

  Pozdrawiam

  P.S.
  Czy strona o której wspomniałeś, to http://www.reuters.pl/ ?
  Pytam, gdyż nie mogę jej wczytać od ok. 20minut… ;/

Post a new comment