Czy da się rozpoznać pedofila?

Dziś z grubej rury, czyli wychodzimy zza wygodnych biurek, ściągamy krawaty by „pobrudzić ręce” tym jakże kontrowersyjnym tematem. Czy istnieją wskazówki, które pozwoliłyby nam wyłuskać pedofila w tłumie ludzi?

Niemieckie ośrodki badawcze przodują w badaniach nad psychiką oraz profilowaniem pedofili. Wiele z nich stara się znaleźć przyczyny, które doprowadzają do wykorzystywania seksualnego dzieci. Jeden z ośrodków, medycyny seksualnej w klinice uniwersyteckiej w Kilonii, w Szlezwiku-Holsztynie wykorzystuje do swych badań obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Jest to swojego rodzaju skaner aktywności mózgu, jedyne urządzenie, które pozwala nam tak głęboko wniknąć w procesy zachodzące w jego wnętrzu.

Przeskanujmy pedofili

Psycholog Jorge Ponseti oznajmił, iż posiadają zaledwie kilka prac badawczych, które ukazują zaburzenia pracy umysłu pedofili. Jednakże dzięki najnowocześniejszej technice uniwersytet w Kolonii doszedł do kilku ciekawych wniosków. Dzięki badaniu rezonansem magnetycznym, naukowcy są w stanie odkryć, jakie bodźce pobudzają tak zwany ośrodek przyjemności w ludzkim mózgu. Dzięki tej technice są w stanie odkryć skłonności pedofilskie w 95%. Pedofile reagują aktywnością tego obszaru w ludzkim mózgu na widok małych dzieci.

Odrobina statystyk, czyli wskazówki jak poznać pedofila

Osoby dopuszczające się tego typu czynów posiadają szereg zaburzeń psychicznych. Zebrałem dla Was odrobinę statystyk, które pozwalają na podstawowe sprofilowanie tego typu osób. Oczywiście absolutnie przestrzegam przed wyciąganiem pochopnych wniosków. A więc kilka wskazówek:

[notify_box font_size=”13px” style=”yellow”]Iloraz inteligencji pedofili jest niższy od średniej statystycznej o około 8 procent. Im niższe IQ pedofila tym młodsze ofiary wybiera. Wzrost takich osób jest poniżej średniej. Ofiarami przemocy są zwykle dziewczynki w wieku 6-12 lat oraz 13-16 lat. Sprawcami najczęściej są mężczyźni: ojciec, ojczym, wujek, dziadek, sąsiad (osoby z najbliższego otoczenia). Bywa, że są to kobiety, np. matka, babcia, ciocia. Najczęściej sprawcy są dziecku znani i utrzymują dobre kontakty z rodziną. Pedofile szukają kontaktu z dziećmi i często wybierają zawody, które im to umożliwiają. Jednoceśnie charakteryzują się dużymi problemami z empatią. Na 50 gwałcicieli dzieci osadzonych w więzieniach, zaledwie dwóch nie jest ofiarami molestowania w dzieciństwie.[/notify_box]

I tylko tyle?

Tak, niestety. Pedofil nie biega z pelerynką, nie ma brzuszka i pokoju wyklejonego plakatami dzieci. Są to bardzo często wydawać by się mogło normalni ludzie. Niestety z dużą dokładnością tylko skaner MRI jest nam w stanie powiedzieć czy ktoś posiada takie skłonności.

Polecam artykuł: http://marszalkowski.org/psychopaci-po-czym-ich-poznac/ może być ciekawym uzupełnieniem.

[sc:formularz-dolny ]

Share this post

Piotr Marszałkowski

Z mową ciała i wykrywaniem kłamstwa jest jak z seksem, wszyscy myślą, że się na tym świetnie znają.

No comments

Add yours