Czy Księżna Kate Middleton jest w ciąży?

Ci, którzy na bieżąco śledzą nasz profil na facebooku już to wiedzą. Zaledwie kilka dni temu pojawiła się plotka o ciąży, jednej z najpopularniejszej postaci w rodzinie królewskiej. Jest to interesujący fakt pod kątem odczytywania mowy ciała. Czy na tak wczesnym etapie, jesteśmy w stanie zaobserwować zmianę zachowania kobiety, dzięki któremu można stwierdzić, że jest w ciąży?

Postanowiłem poszperać w poszukiwaniu najświeższych zdjęć Księżnej, które mogłyby wskazywać na stan błogosławiony. Natrafiłem na dwa bardzo interesujące z ostatnich kilku dni. Pierwsze (zdjęcie z prawej) opublikowałem na profilu neurolution na facebooku i zyskałem bardzo trafne wypowiedzi:

 

Krzysztof – chroni dziecko :)”,  „Mateusz – na bank jest w ciąży”, muszę Panom przyznać, że Ich interpretacja może okazać się trafna. Gest na zdjęciu to autoadaptator, charakterystyczny dla kobiet w ciąży. Dłoń użożona delikatnie w górnej części brzucha. Gest ten jest modyfikacją klasycznych ruchów, których zdaniem jest uspokojenie.

[notify_box font_size=”13px” style=”green”]Autoadaptor – jest to czynność wykonywana w celu uspokojenia, zrelaksowania oraz podniesienia sobie komfortu. Występuje podczas zdenerwowania, dyskomfortu oraz stresu. Przykłady autoadaptatowrów to: pocieranie szyi, zakrywanie dołka szyjnego, pocieranie nosa, pocieranie ud, szuranie nogami po podłodze, ssanie oprawek od okularów, gryzienie długopisów oraz innych przedmiotów itp.[/notify_box]

Więcej na temat autoadaptatorów znajdziesz tutaj

Zapewne w ciągu najbliższych miesięcy, okaże się czy czujne oczy naszych detektywów od mowy ciała miały racje.

[sc:formularz-dolny ]

Share this post

Piotr Marszałkowski

Z mową ciała i wykrywaniem kłamstwa jest jak z seksem, wszyscy myślą, że się na tym świetnie znają.

11 comments

Add yours
 1. Olga 25 stycznia, 2013 at 19:32 Odpowiedz

  No i mimo, że jest w ciąży obecnie, wnioski były błędne. Artykuł jest z 16 września, oficjalny komunikat jest taki, że potomka spodziewają się w lipcu, czyli 16 września ( a tym bardziej wcześniej) nie mogła być w ciąży.

 2. Bartek 6 stycznia, 2013 at 13:21 Odpowiedz

  Moim zdanie nie da się stwierdzić że Kate jest w ciąży ponieważ na 1 zdjęciu (lewa strona ) trzyma rękę powiedzmy na pępku, a na 2 zdjęciu (prawa strona) jej ręka jest wyżej można powiedzieć że pod piersiami. Można to zaobserwować np. jej łokciami które wskazują wysokość ręki położonej na ciele.

 3. Mateusz 19 września, 2012 at 11:47 Odpowiedz

  Ja z kolei byłbym ostrożny: Ekman pisał, że nie istnieją „manipulatory (adaptatory) uniwersalne”, i często to, co możemy nazwać manipulatorem, jest w rzeczywistości elementem naturalnego, standardowego schematu zachowań niewerbalnych. Choćby kręcenie pierścionkiem – może występować w sytuacji komfortowej np. podczas zastanawiania się, zainteresowania, gdy ktoś się nudzi, lub jako zwykły tik, niezwiązany ze zdenerwowaniem lub zaniepokojeniem. Dlatego tak ważna jest normalizacja 😉

  Zresztą – odruch trzymania się za brzuch lub głaskania po nim, występuje również podczas sensacji żołądkowych, związanych ze stresem – zjawisko łatwe do zaobserwowania wśród studentów przed salą egzaminacyjną.

  Niemniej, jeśli panna Kate jest w ciąży, to życzę zdrowia zarówno mamie jak i potomkowi 😉

  • Piotr Marszałkowski 19 września, 2012 at 12:28 Odpowiedz

   Mateuszu, idąc za znanym cytatem generała Mariana Zacharskiego – „Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana”. Z odczytywaniem mowy ciała zawsze wiąże się ryzyko. Niestety nigdy nie mamy 100% pewności, dlatego musimy wkalkulować ryzyko, tak jak ja w tym wpisie.

 4. Adam 18 września, 2012 at 13:19 Odpowiedz

  Jakub- kwestia nazewnictwa idzie w odstawkę, gdyż każdy wie o co chodzi 😉
  Ja z kolei nie omieszkam wtrącić, iż jest to jedna z moich ulubionych grup gestów!
  W zależności od natężenia, typu i długości trwania takiego ‚znaku’- możemy naprawdę z dużym prawdopodobieństwem odczytać emocje, zarówno w czasie rzeczywistym- jak i na nagraniu (co polecam).

  • Jakub 6 października, 2012 at 14:22 Odpowiedz

   Ryzyko Brokawa, tak, tak. Normalizacja i spojrzenie na osobę w warunkach w miarę neutralnych jest bardzo ważne. Adam: ja wiem, Ty wiesz, Piotr wie, ale nie każdy w tym siedzi na tyle, by to utożsamiać. 🙂 Co do ruchów rękoma, nie mam ulubionych, ale uwielbiam wypatrywać zmian, które mogą co nie co wyszeptać, bez zgody osoby obserwowanej. Osobiście najwięcej uwagi poświęcam twarzy – toż to mapa, tylko trzeba umieć znajdywać drogę odpowiednią.

 5. Jakub 17 września, 2012 at 10:34 Odpowiedz

  Przyznam, że zamiast słowa autoadaptor wolę ruch manipulacyjny, manipulator – łatwiej to skojarzyć. To tylko kwestia nazewnictwa. Swoją drogą, też jestem ciekawy czy jest w ciąży, bo na to wygląda. : ) Pani Kate chyba gratulujemy.

Post a new comment