mowa ciala

Czy można wykrywać kłamstwo bez specjalistycznych urządzeń?

Dawno nie mówiłem do Ciebie z ekranu monitora, tabletu oraz telefonu. Postanowiłem to trochę nadgonić. Postanowiłem odpowiedzieć na kluczowe pytanie. Właściwie to ono jako pierwsze powinno zostać zadane na tym blogu. Czy potrzebujemy specjalnych urządzeń by wykrywać kłamstwo? Po za odpowiedzą, co prawda nie bezpośrednio, opowiadam jak eksperci zgodnie z prawem zajmują się analizą wiarygodności treści oraz na deser kto w serialu Magia Kłamstwa (Lie To Me) był wzorcem dla dwójki głównych bohaterów.


[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

2 myśli w temacie “Czy można wykrywać kłamstwo bez specjalistycznych urządzeń?”

  1. Piotrze, Ty też się kiedyś jąkałeś? Jeśli tak to podziel się na blogu sposobem na tą przypadłość, bo widzę że mówisz bardzo dobrze w tej chwili. Również widzę, że chwilami jeszcze mówisz bardzo szybko – mam podobny problem.

    1. Nie jąkałem się więcej niż każdy przeciętny człowiek na naszej planecie. Mówienie bardzo szybko to nie problem, w granicach których możesz zobaczyć mnie w tym filmie.

      Najlepszy sposób, na początek to polubić swoją przypadłość, zamiast z nią walczyć. Ja np. mam wzrok coś pomiędzy kretem a nietoperzem, a w którymś momencie stał się moim znakiem rozpoznawczym. Kiedy będziesz pewniejszy, nauczysz się kontrolować oddech a za tym idzie zaczniesz bardziej panować nad jąkaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *