Czy tak wygląda człowiek, który spędzi resztę życia w więzieniu?

Uczucie stało się silniejsze, gdy zrozumiałem, że urodził się miesiąc po mnie, dreszcz spłynął po mnie szybko budząc niepokój. Tymczasem na zdjęciu widzisz Jareda Lee Loughnera, winnego zabójstwa z premedytacją sześciu osób w tym dziewięcioletnią dziewczynkę, ranienia kongresmanki Gabrielle Giffords i jedenastu innych osób. Zdjęcie, które widzisz zrobiono mu dwa tygodnie po zatrzymaniu w areszcie stanowym. Czy wygląda jak człowiek, który już nigdy nie  pójdzie do sklepu po świeże pieczywo? Nigdy nie zobaczy filmu w kinie? Sąd permanentnie uchylił możliwość wcześniejszego zwolnienia dla Jareda. Zostanie już tam do końca swoich dni.

Co kryje twarz mordercy?

Na tym zdjęciu ekspresja nie wygląda przekonywająco. Z jednej strony mamy do czynienia z jednostronnym uśmiechem, a w okolicach oczu można dostrzec niewielką aktywację mięśnia okrężnego oka. Trzeba pamiętać, że jest to fotografia, czyli jest to pewien wycinek sytuacji, przelotnie uchwycona klatka. Jestem ciekaw Twojego zdania. Jak czujesz? Co sądzisz, co to za emocja? Zanim rozwiniesz moją interpretację, pozwól sobie na interpretacje i napisz co czujesz.

[accordion class=’accord1′]
[slide name=”Odpowiedź – moja interpretacja”]Na zdjęciu zdecydowanie mamy do czynienia z ekspresją pogardy. Jednak na twarzy skazanego dostrzegam również, maskę uśmiechu, który miał przykryć tą emocje. Pozowane ekspresje są zazwyczaj mniej symetryczne od emocji autentycznym, tak jest i w tym przypadku. To co widzimy na zdjęciu można by określić uśmiechem pogardy.[/slide][/accordion]

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org lub Długowieczność

2 myśli w temacie “Czy tak wygląda człowiek, który spędzi resztę życia w więzieniu?”

  1. Według mnie jest to pogarda (jednostronny uśmiech). Możliwe, że po wykonaniu zdjęcia ta ekspresja przekształciła się w fałszywy uśmiech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *