To nie jest dobry dzień dla Donalda Tuska

Ktoś od dłuższego czasu zbierał przeróżne śmieci ze stołu obecnego rządu i składował je pod ich siedzeniami. Z tym, że uzbierało się tyle tego, że po podpaleniu rządzący odlecieli na inną planetę i stracili kontakt z rzeczywistością. Totalnie.

Afera w skrócie – szef NBP spotkał się z ministrem spraw wewnętrznych, w celu wpompowania dodatkowych środków do budżetu, tak by finanse Państwa zostały podłączone do respiratora i pozwoliła na reelekcję Platformy Obywatelskiej, która boi się PiS jak diabeł święconej wody. Szef NBP zgodził się na to w zamian za głowę ministra finansów w ówczesnym rządzie. Co jest złamaniem konstytucji i jakichkolwiek standardów. Wygląda to bardziej jak ustawka kilku oligarchów niż demokratycznych aparatów państwowych. Czasopismo WPROST, podpaliło lont i opublikowało serię nagrań, w reakcji na to minister spraw wewnętrznych, który nie został zdymisjonowany prowadzi postępowanie uwaga W SWOJEJ SPRAWIE i nasyła służby na czasopismo. Brawo. To na pewno będzie praworządne śledztwo.

Co to za ekspresja mimiczna?

Przechodząc do meritum, dzięki Natalii otrzymałem fragment wideo, z konferencji prasowej premiera. Ogólnie rzecz biorąc na premiera spada hektolitrami gówniany deszcz, a On mówi, że to tylko kropi i właściwie nic nie robi, żadnych ruchów, dymisji nic. Czeka.

83ed83796825dc7815c042c376df4d4ePod koniec całego spotkania Pani Monika Olejnik mówi – Całe środowisko dziennikarskie w tym kraju jest przeciwko Panu, Panie premierze.

Odpowiedź – Tak… to zauważyłem.

To, co mnie najbardziej uderzyło to emocja, która pojawia się podczas wypowiadania tych słów. Wydęcie dolnej wargi, układające się usta w odwrócony uśmiech oraz ruch, głowy góra, dół – zgadzam się.

Taki gest pojawia się niezwykle często w przypadku, gdy osoby odczuwają silne poczucie winy. Oto kilka przykładów z polityki.

 

28134__520x440_the-look-politicians-guilty

Od lewej Anthony Weiner, James McGreevey, Eliot Spitzer, Eric J. Massa, Bill Clinton oraz John Ensign. Oni wszyscy posiadali właśnie takie wyrazy twarzy, gdy przyznawali się do win. Wszyscy okazali się winni, a opinia publiczna wykluczyła ich z życia publicznego.

P.S. Gdyby ABW chciał zabrać i mój komputer za ten wpis, zapraszam. Mam już popcorn oraz chipsy, czujcie się jak u siebie :).

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org lub Długowieczność

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *