Dominująca postawa Prezydenta Bronisława Komorowskiego

Wczoraj mój ulubiony prezydent Rzeczypospolitej Polski, udał się z kurtuazyjną, dwudniową wizytą do Waszyngtonu i mimo, że cenzuruje swoje zapędy komentowania głowy naszego kraju oraz premiera, to teraz odrobinę wyjdę spod tego parasola ochronnego, z uwagi, że muszę pochwalić jego mowę ciała, a co za tym idzie wizerunek. Mimo, że Pan Prezydent, lawinami popełniał gafy, od których Internet aż pęka, to dziś na podstawie pewnego popularnego zdjęcia dostrzegłem pewną korzystną postawę, jego zachowania. Spójrzcie poniżej.

Bronisław komorowski

Jest to jedno z popularniejszych zdjęć z poprzedniej wizyty (28 maja 2011), Prezydent Bronisław Komorowski w Towarzystwie Baracka Obamy. A dlaczego Ci je pokazuje? Bo jest to jedna z lepszych póz naszego prezydenta. Zdominował tu prezydenta ostatniego mocarstwa naszego świata. Kierunek interakcji, podążając za wzrokiem, spotyka się w osobie Pana Komorowskiego. Zaciśnięta pięść, demonstrująca siłę. Zajmowanie centralnego punktu czerwonego dywanu, pozostawiając partnera na uboczu. Dobrze dobrany garnitur. Widać tu tylko dwa drobne niuanse. Pierwszy to brak kontaktu wzrokowego, ze strony naszej głowy państwa. A drugi ujrzysz, jak zwrócisz uwagę na nogi, to prezydent USA prowadzi, możliwe, że próbuje wymanewrować naszego prezydenta, by nie stać na uboczu. Taką postawę powinniśmy propagować i demonstrować na arenie międzynarodowej.

P.S. Tak wiem, że tamta wizyta nie była wizerunkowym sukcesem, jednak jak widać miała pewne plusy, na które warto zwracać uwagę.

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

Jedna myśl w temacie “Dominująca postawa Prezydenta Bronisława Komorowskiego”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *