Jak bardziej rozumieć innych

To może być jeden z najmniej odkrywczych wpisów, a jednocześnie najważniejszych i kluczowych w kontekście odczytywania ludzi. Spędzamy setki godzin w towarzystwie naszych: przyjaciół, członków rodziny, nowo co poznanych ludzi. Rozmawiamy i kontaktujemy się ale czy kontaktujemy się tak naprawdę? Czy wkładamy w interakcje nasze serce i staramy się poznać i wczuć w drugiego człowieka?

Czy czekamy tylko, by oznajmić nasze stanowisko, a tak naprawdę guzik nas obchodzi zdanie drugiej osoby? Jesteśmy razem a jednak osobno. Dzięki naszym telefonom, telewizji, portalom społecznym możemy skutecznie odcinać się od sygnałów płynąc z otaczającego nas świata, tym samym tracąc zdolność odczytywania ludzi.

Zadaj sobie pytanie, co czuje dana osoba w tym momencie, zastanów się co chce Ci przekazać, kim jest i czego pragnie, a okaże się, że budujesz dużo głębsze relacje z otaczającym Cię światem, bo warto…

Czas na nasze przebudzenie i obecność. Czas zająć miejsce w życiu innych ludzi jako ktoś ważny, nie tylko jako statysta w niskobudżetowym filmie zwanego egzystencją.

A oto, krótkie wideo od Stu:

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *