Jak często zdarza nam się kłamać [infografika]

Dziś zebrane w ten jakże przystępny sposób, kilka faktów na temat tego jak często zdarza nam się kłamać. Infografika o kłamstwie, jego występowaniu oraz formach. Nie ma się czego wstydzić, kolorowanie rzeczywistości jest naszym naturalnym sposobem wyrazu i nawet papież nie jest od niego wolny. Jeżeli macie ochotę gdzieś rozpowszechniać ową grafikę to proszę bardzo. Ale zanim poznasz infografikę mam dla Ciebie mały test, który pozwoli Ci ocenić czy jesteś dobrym kłamcą.

[notify_box font_size=”13px” style=”blue”]

Test D polega na narysowaniu na czole za pomocą palca wskazującego swej dominującej ręki litery D. Zadanie to można wykonać na dwa sposoby. Można narysować literę D brzuszkiem skierowanym w stronę prawego oka. W tym wypadku, może ją przeczytać osoba, wykonująca zadanie ale nie osoba, która stoi naprzeciwko. Można również skierować brzuszek litery D w stronę lewego oka. W tym wypadku przeczyta ją osoba stojąca naprzeciwko, ale nie osoba, wykonująca test.

Osoby o wysokim poziomie self-monitoring rysują literę D w ten sposób, aby mogły ją przeczytać osoby stojące naprzeciwko nich – z brzuszkiem skierowanym w lewo. Osoby o niskim poziomie self-monitoring rysują literę D tak, aby same mogły ją przeczytać – z brzuszkiem skierowanym w prawo.

Wynik testu D określa przybliżony wskaźnik tak zwanego self-monitoring, czyli obserwacyjnej kontroli własnych zachowań. Osoby o wysokim poziomie self-monitoring najczęściej potrafią dobrze kłamać. – źródło wikipedia

[/notify_box]

[sc:formularz-dolny ]

Share this post

Piotr Marszałkowski

Z mową ciała i wykrywaniem kłamstwa jest jak z seksem, wszyscy myślą, że się na tym świetnie znają.

No comments

Add yours