Jak wyłącznie za pomocą mimiki kierować zespołem

Trafiłem dziś na zjawiskowe wideo i poznałem bardzo interesującą osobowość. Koniecznie musiałem się z Tobą tym podzielić. Bohaterem całego zamieszania jest Leonard Bernstein, amerykański kompozytor, pianista i dyrygent. Leonard nauczył mnie dziś, w jaki sposób można kierować zespołem, bez wypowiedzenia ani jednego słowa. Leonard przez całe życie kierował muzykami.

Mam jednak nieodparte wrażenie, że z łatwością można wykorzystać jego umiejętności, by kierować wszelakimi zespołami ludzi. Wyobrażam sobie Lennego, jak miewali go nazywać przyjaciele, w sytuacji, gdy jest liderem zespołu projektowego. Widzę jak skinieniem głowy wyznacza pierwszego mówcę, nagradza go pełnym, promiennym uśmiechem. Następnie wyznacza innego prowadzącego i pokazuje mu, że ma przycisnąć śrubę, pokazać jak się robi dobrą prezentację. Za pomocą mimiki: uspokaja, podkreśla, nagradza oraz motywuje. A to wszystko bez ani jednego słowa, zobaczcie sami, jest genialny. Esencja ekspresji mimicznych.

 

Dziękuje Lenny.
[sc:formularz-dolny ]

Share this post

Piotr Marszałkowski

Z mową ciała i wykrywaniem kłamstwa jest jak z seksem, wszyscy myślą, że się na tym świetnie znają.

2 comments

Add yours
  1. Wawa 2 listopada, 2012 at 04:52 Odpowiedz

    Idealnie ukazuje mimiką charakterystykę utworu…..Każdy jego gest to podkreślenie ekspresji muzycznej…. Ach ta ekspresja;) Bardzo ciekawy filmik.

Post a new comment