Kamera w laptopie wykryje Twój puls

Do tej pory, nasz puls (widmo) dawało się wykryć za pomocą specjalnych urządzeń badających ciśnienie krwi, które w między czasie, tworzyły widmo uderzeń naszego serca, pokazujące zmiany rytmu oraz siły. Do czego może być przydatna znajomość w czasie rzeczywistym czyjegoś pulsu? To proste, jest to jeden z elementów poligrafu, którego celem jest wykrywanie kłamstwa. Dzięki znajomości pulsu możemy dostrzec czyjś związek emocjonalny z daną sytuacją oraz jej intensywność, co może być niezbędne w procesie dochodzeniowym. A co mnie najbardziej w tym kręci? To to, że dzięki takiemu urządzeniu możemy uczyć się jak oszukiwać poligraf oraz nasz organizm podczas kłamstwa. Wchodząc na poziom, na którym nie da się wykryć kłamstwa. Szczególnie przydatna umiejętność dla służb wywiadowczych.

A co gdyby za pomocą naszej kamery wbudowanej fabrycznie w laptopa dało się zbadać puls oraz zaobserwować jego zmiany? Od teraz to możliwie, dzięki zwykłemu programiście. Stworzył program izolujący fragment naszego czoła i na podstawie zmian zachodzących w procesie pompowania krwi blisko powierzchni skóry. Podobno owe oprogramowanie jest mało dokładne, dlatego postaram się je niebawem przebadać.

P.S. Mam już ten program i zamierzam go intensywnie przetestować. Jak mi się uda go odpalić, do czego będzie mi potrzebne oprogramowanie obsługujące Python-a, to wideo recenzje zamieszczę na moim kanale YT.

P.P.S. Mile widziani programiści znający się na oprogramowaniu OpenCV lub pokrewnym.

P.P.P.S. Już chyba nikt nie będzie chciał ze mną rozmawiać za pomocą wideo na skype 🙂

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

5 myśli w temacie “Kamera w laptopie wykryje Twój puls”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *