mikroekspresje

Każdy spotykając się z Tobą zadaje sobie te dwa pytania

Jesteś w nowym towarzystwie, poznajesz nowe osoby, może podczas biznes lunchu, wesela, negocjacji a może na nowym kierunku studiów. Bądź co bądź na pewno się ze mną zgodzisz, że sytuacji, w których poznajesz nowe osoby jest multum. Czy chciał byś wiedzieć jakie pytania zadają sobie wszyscy, którzy spotkali się z Tobą pierwszy raz? …… domyślam się, że taka osoba jak Ty, chciała by je wykorzystać, by prezentować się w jeszcze lepszym świetle, i wiesz co? To absolutnie prawidłowa reakcja! A teraz do meritum, oto dwa pytania….[notify_box font_size=”13px” style=”blue”]1 Pytanie to – Czy posiadasz ciepłą osobowość? Osoby, które Cię spotykają, zadają to pytanie ponieważ chcą wiedzieć: czy jesteś godzien zaufania, czy jesteś towarzyski, czy posiadasz umiejętności socjalne i jakie masz podejście do życia. Pytanie to zadawane jest jako pierwsze (z obu tu wymienionych) a wnioski zostają wyciągnięte po zaledwie kilku sekundach! Pytanie 2 to – Jakie posiadasz kompetencje? Zadając to pytanie, ludzie chcą wiedzieć czy jesteś: inteligentny, doświadczony,  przewidujący. Odpowiedź na to pytanie powstaje dłużej. Proces ten trwa minuty oraz niekiedy godziny.[/notify_box]

Po odpowiedzi na te pytania, dana osoba umieści Cię w odpowiednich szufladkach (socjalnych). W tym przypadku szufladki są polarne, a odpowiedź jest zero-jedynkowa. Po odpowiedzi na 1 pytanie dana osoba, umieści Cię w kategorii: Przyjaciel albo wróg, a po odpowiedzi na 2 umieści Cię jako: potencjalnie pomocnego lub szkodliwego.

Teraz już znasz pytania, tylko jak na nie odpowiadać?[notify_box font_size=”13px” style=”green”]Przede wszystkim, odpowiadasz na nie na poziomie nieświadomym. Jeżeli chodzi o ciepłą osobowość, wystarczy kontakt wzrokowy, pewny uścisk dłoni oraz szeroki uśmiech, gwarantując Ci, że te 3 cechy potrafią zdziałać cuda. Jeżeli chodzi o 2 pytanie, to kwestia ta jest bardziej skomplikowana, a chodzi tu o budowanie wartości, a o tym napiszę wkrótce. Przecież magik nie zdradza wszystkich swoich sztuczek od razu….[/notify_box]P.S. Wiedzę tą zdobyłem dzięki: Carlson, Erika N.; Vazire, Simine; Furr, R. Michael – Journal of Personality and Social Psychology, Vol 101(4), Oct 2011, 831-846.

[sc:formularz-dolny ]

Share this post

Piotr Marszałkowski

Z mową ciała i wykrywaniem kłamstwa jest jak z seksem, wszyscy myślą, że się na tym świetnie znają.

No comments

Add yours