Kłamstwa rozwoju osobistego – część 1

Oto pierwsza część kłamstw rozwoju osobistego. W tym odcinku chciałbym Ci przybliżyć kwestię kłamstw rozwoju osobistego oraz manipulacji. Niestety jednostki poszukujące sensu w życiu, rozwiązania problemów są po stokroć bardziej narażone na trenerów manipulatorów, dlatego warto znać te narzędzia, które stosuje część trenerów rozwoju osobistego.

Share this post

Piotr Marszałkowski

Z mową ciała i wykrywaniem kłamstwa jest jak z seksem, wszyscy myślą, że się na tym świetnie znają.

3 comments

Add yours
 1. Fitnesowiec 20 listopada, 2015 at 23:33 Odpowiedz

  „Możesz wszystko” – to co mówisz, to trochę popadanie ze skrajności w skrajność. Wiadomo, że zostanie zawodowym piłkarzem w wieku 35 może być nie realne na poziomie ligi mistrzów. Ale też chyba nikt nie jest aż takim idiotom żeby wierzyć w takie rzeczy. Z drugiej strony nie ma problemu żebyś założył firmę w tym wieku, zarobił miliony i kupił sobie Legie Warszawę. I właśnie do takich rzeczy tyczy się Możesz Wszystko. Bez popadania w skrajności.

 2. Tom 17 listopada, 2015 at 20:28 Odpowiedz

  „Wszystko możesz ” jest przywoływane chyba tylko po to żeby przywołać pewność siebie.
  „Wszystko możesz” nie odnosi się tak naprawdę do wszystkiego tylko do motywowania dla osiagniecia chociażby jednego celu po który przychodzi klient. Trener nie wie co chce tak naprawdę osiągnąć zainteresowany. Musi mu pozwolić przejść mury…. a sprowadzenie do poziomu zajmij się czymś innym raczej nie jest dobrą taktyka trenerską.
  Możesz wszystko Panie Piotrze nawet stać się numerem jeden na mapie firm szkoleniowych mimo dużej konkurencji… trzeba trochę może cwancyku może większej wiedzy a może odpowiedniego sposobu…
  Filmy dają do myślenia- raczej rozwojowe.
  Pozdrawiam

  • Piotr Marszałkowski 18 listopada, 2015 at 08:28 Odpowiedz

   „poziomu zajmij się czymś innym raczej nie jest dobrą taktyka trenerską.” – ależ niekiedy najlepszą, ponieważ po co kogoś mamić nierealnymi pomysłami? Bo nie wypada? A wypada wysyłać człowieka na pewne niepowodzenie?

   „„Wszystko możesz ” jest przywoływane chyba tylko po to żeby przywołać pewność siebie.” – oczywiście, ale czy brakuje słów na pewność siebie? Czy takie uogólnienie nie jest zbyt szerokie? Czy nie obiecuje za wiele?

   „Możesz wszystko Panie Piotrze nawet stać się numerem jeden na mapie firm szkoleniowych” – szkoda mojego życia, numer jeden to ogromne przedsiębiorstwo. Bo znani Trenerzy jak Wawrzyniak i Grzesiak to są daleko przed podium.

Post a new comment