Kraj, w którym sponsoruje się głupotę?

Sprzedałem swoje mieszkanie, zastawiłem nerkę u handlarza organami, a na deser wziąłem kredyt u rosyjskiej mafii. Nic prostszego. Zapakowałem wszystkie pieniądze do dwóch toreb, takich, jakie się nosi na siłownie i pojechałem do Vegas. Tam na ruletce przegrałem 100 tysięcy, mimo, że obiecywali, że da się tam wygrać, kolejne 200 w pokera, a na koniec z tego, co mi zostało zainwestowałem w samolot od kolumbijskich przemytników by wrócić do kraju. I dostałem go jak na promocji, miałem tylko wylądować z 2 tonami kokainy pod Warszawą. No i powiem Wam, że jestem zły, bo oszukali mnie. Wszędzie i na każdym kroku obiecywali mi, że mogę wygrać. Że to okazja. Nawet w Cocomo dziewczyny obiecywały mi, że skończymy u mnie na czymś więcej niż taniec, po tym jak wydałem 900 tysięcy.

To zły kraj. Tak nie powinno być. Tusk mi za to zapłaci! Jak mógł mi pozwolić bym wydał tak te pieniądze? Jak Kolumbijczycy mogli mnie tak oszukać? Ale nic straconego, pójdę do sądu i pozwę państwo. Przecież to oni, pozwolili na sprzedaż biletów do Vegas, to oni nie zamknęli wszystkich handlarzy organami. To wszystko ich wina, że dałem się tak pokusić.

Możne ta historia nie jest prawdziwa, ale ludzkie myślenie wcale od niej nie odbiega.

Podatek od głupoty 3.0 – Amber Gold

Dziś dowiedziałem się, że poszkodowani przez Amber Gold pozywają państwo. Ludzie, którzy uwierzyli w zyski na poziomie 20%, w czasach, w których w bankach 5% to szczyt szczytów. W czasach, w których złoto tanieje, a reklama kłamie. Uznali, że to nie ich wina tylko wina państwa. Pewnie to Tusk wziął ich pieniądze ze skarbonek i włożył na konta Amber Gold. Wybaczcie, ale jeżeli ktoś jest tak naiwny, to dlaczego prosi nas wszystkich, abyśmy płacili za jego głupotę? Czy to my jesteśmy winni?

A gdyby tak im wypłacić wszystko co stracili …

Wyobraźmy sobie jednak sytuację, w której Państwo Polskie poczuwa się do odpowiedzialności i wypłaca wszystkim pieniądze, co do złotówki, które wpłacili. Czego by to nauczyło oszołomów, którzy wierzą we wróżkę zębuszkę, gwarancję butów i 20% bezpieczny zysk z inwestycji w skali roku? Że w razie, czego pozwiemy państwo i odzyskamy pieniądze. A w ich ślad poszliby rybacy, którzy po pijaku zaparkowali kuter na latarni, studenci politologii, za to że wybrali taki przyszłościowy kierunek oraz Polska reprezentacja, za to że nie wygrała, żadnego znaczącego meczu od 100 lat.

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *