Mowa ciała zabezpieczy Twój komputer

Często zdarza mi się wspominać, że Amerykanie przeznaczają większy budżet na badanie mowy ciała i jej pochodnych niż Polska armia na marynarkę wojenną.

Tymczasem okres gotujących się do boju internautów dotarł do punktu wrzenia za sprawą znanej już ustawy ACTA. Dzięki temu zniknęło lub przestało działać setki stron internetowych na całym świecie. Całe to zamieszanie pokazało, że zabezpieczenie wielu Państw w tym Polski ze strony informatycznej jest niewystarczające, żeby nie powiedzieć żadne.

Do głosu doszła DARPA oznajmiając iż jest zainteresowana ….

[notify_box font_size=”13px” style=”blue”]DARPA – Agencja Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Jest odpowiedzialna za najbardziej odjechane projekty w amerykańskiej armii w tym samoloty bezzałogowe, czy skanerach mające czytać w myślach.[/notify_box]

…. wykorzystaniem techniki odczytywania mowy ciała do zabezpieczenia komputerów w czasie rzeczywistym tzn. gdy ktoś odejdzie od komputera inna osoba nie będzie w stanie z niego korzystać, ponieważ ma inną mowę ciała.

Tylko jak to ma działać?

Amerykanie odpowiadają dość lakonicznie, iż kamery mają skanować nasze ciała i na tej podstawie uczyć się naszych indywidualnych zachowań i umożliwiać dostęp wyłącznie osobom o danej charakterystyce ruchowej. Co za tym idzie otrzymujemy monitoring 24/h. Jeżeli amerykanie mówią mi o ciągłym monitoringu to aż mnie wzdryga.

[notify_box font_size=”13px” style=”green”]Mowę ciała można podzielić na dwie kategorie ewolucyjną – jest to wspólny zbiór zachowań nabytych przez ludzkość dzięki ewolucji np. mikroekspresja oraz socjalną/nabytą – są to gesty, mikro gesty, które mogą być indywidualne dla danej społeczności, zbiorowości lub indywidualne tylko dla danej osoby.[/notify_box]

P.S. Armia amerykańska od dawna pracuje nad elektronicznym systemem rozpoznawania osobowości na podstawie mowy ciała, gdyby zainstalować system taki w komputerach i dodać informacje z których korzystamy w internecie, mamy całkowitą i totalną kontrolę, bo już niczego nie da się ukryć.

Pamiętajcie, skoro maszyny można nauczyć odczytywania mowy ciała to można i ludzi.

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *