Muszę Ci to powiedzieć ….. Umieram

Umieram, moje żyły tłoczą litry krwi do mojego serca, płuca pompują z wysiłkiem powietrze do mojej klatki piersiowej, a moje ciało się zużywa, bardzo szybko. Z każdą chwilą jestem bliższy końca. Lubię myśleć o śmierci. Lubię wiedzieć, że zostało mi mało czasu. Mało czasu na miłość, mało czasu na podróże, mało czasu by powiedzieć najbliższym, że ich kocham. Mówię to do Ciebie, bo wydaje mi się, że jesteś w pracy, której nienawidzisz, w związku, który Ci nie odpowiada oraz w miejscu, które nie przypomina rajskiej plaży gdzieś niedaleko wybrzeża Tajlandii.. Żyjemy jakbyśmy chcieli porostu przeczekać nasze życie, niczym kolejka do lekarza, czekamy aż się skończy. A ja nie lubię czekać.

Prawda jest taka, że Twoje życie się kończy, z każdą chwilą jest go mniej i mniej. Umierasz i to jest fakt. Dlatego przestań się oszukiwać i przestań odkładać twoje marzenia na jutro, które nigdy nie nadejdzie. Jest tylko teraz i jeżeli nie jesteś w stanie zrobić w tym momencie najmniejszego kroku by je spełnić, znaczy, że wegetujesz niczym roślina, której potrzebny jest tylko tlen, powietrze i tak każdego dnia, w kółko. Jedyne zdziwienie, jakie cię czeka to fakt, że nie jesteś nieśmiertelną osobą pod sam koniec, gdy zamkną Ci wieko.

Dla świata jest lepiej by nikt nie myślał o tym, że kończy mu się czas. Bo tak łatwiej Cię kontrolować, bo tak łatwiej jest zrobić z Ciebie ospałego niewolnika, który pracuje za najmniejszą krajową, tylko po to by zapłacić podatki i spłacić kredyty na rzeczy, których nie potrzebujesz. Zrozum, że nie masz wpływu na to ile zostało Ci czasu. Musisz uznać, że jutro wszystko się skończy, a Ty rozliczysz się przed bogiem, z tego ile okazji na bycie szczęśliwym udało Ci się wykorzystać. Ile okazji na spełnienie marzeń. Ile okazji na powiedzeniu drugiej osobie, że Ci na niej naprawdę zależy.

Kiedy zbliża się koniec, życie staje się słodsze.

[sc:formularz-dolny ]

Share this post

Piotr Marszałkowski

Z mową ciała i wykrywaniem kłamstwa jest jak z seksem, wszyscy myślą, że się na tym świetnie znają.

No comments

Add yours