Najbardziej seksowny atrybut męskości

Późny wieczór, jedna z Trójmiejskich siłowni. Wyposażony w stylowy kostium typu spodenki adidasa pamiętające Marka Citkę w polskiej reprezentacji. Jedną z koszulek, które wręczają Ci firmy ze swoim logo wielkości Pałacu Kultury i jedyny pożytek z takiego T-shirta, to fakt, że można ją owinąć wokół twarzy i anonimowo zdetonować się w samolocie rejsowym do Tel Awiwu.

Siłownia to wyjątkowe miejsce, bo można by pomyśleć, że ludzie tam przychodzą rzeźbić swoje ciało, ale nie daj się zwieść. Gdy tam wejdziesz i rozejrzysz się wśród tam obecnych to zobaczysz najnowsze kostiumy sportowe Nike, Adidas sezon wiosna – lato. Najnowszy krzyk mody w modelowaniu fryzur żelem oraz galerię tatuaży zawierające wszystkie cytaty Paulo Coelcho naraz.

Moja próba włączenia bieżni skończyła się wypaleniem oczu przez 30 calowy wyświetlacz smartfona sąsiada, a przymiarka opanowania ławeczki doprowadziła do chamskiej ingerencji w spotkanie geeków samochodowych, którzy rozmawiali o nowoczesnym, super opływowym, doklejanym bejcą spojlerze, którego powierzchnia z łatwością przemienia samochód w niewykrywalny dla radarów myśliwiec szturmowy. Mimo, że nikt nie przyszedł tam ćwiczyć, wszyscy mieli tam takie mięśnie, przy których herosi z greckich posągów wyglądali jak fiat 126p przy T90.

Odbijając się po siłowni niczym piłeczka we fliperze zrobiłem 3 przysiady, przebiegłem 30 metrów i dwa razy dotknąłem sztangi. W tym czasie zdążyłem wypić shake truskawkowy, odmówić zakupu sterydów w promocyjnej cenie oraz popsuć kluczyk do szafki. Tylko czy to wszystko maiło sens?

Nie tylko księża powinni lubić dzieci

baby-22194_640

Ostatnio dzięki Journal of Human Behavior in the Social Environment wpadło mi w ręce badanie, które miało pokazywać jak kobiety reagują na mężczyzn, którzy potrafią inicjować interakcję np. za pomocą swojej mowy ciała z dzieckiem w wieku między 15 a 19 miesięcy. Na podstawie takiego obrazu kobiety miały ocenić mężczyzn pod kątem: atrakcyjności, dobroci, perspektywy na związek itp. Okazuje się, że mężczyzna, którzy potrafi podejść i zaciekawić dziecko jest oceniany, jako atrakcyjny, dobry a największą zależność zauważono w związku z byciem odpowiednim kandydatem na związek. Innymi słowy, jak chcecie uderzyć do głowy swojej kandydatce na dziewczynę, pokaż, że masz podejście do dzieci.

To dlatego politycy z lubością wykorzystują dzieci w swoich spotach, a firmy w reklamach proszków do prania, bo każdy z nich chce być taktowany jako kandydat w ich życiu na dłużej.

[sc:formularz-dolny ]

Źródła:

Cues of Men’s Parental Investment and Attractiveness for Women: A Field Experiment – Nicolas Guéguen

Super modna siłownia gdzieś w Trójmieście

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org lub Długowieczność

Jedna myśl w temacie “Najbardziej seksowny atrybut męskości”

  1. Co do pierwszej części.
    Uważam, że warto utrzymywac minimalną kondycję fizyczną. Ja sam chodzę tam, żeby w miarę wyglądać oraz żeby nie umrzeć z wysiłku jak biegnę spóźniony za autobusem :>.
    Z częścią dot. dzieci się zgodzę. Ja osobiście ich nienawidzę. Może też dlatego jeszcze nie mam dziewczyny ;).

    Chociaż z drugiej strony istnieją też tacy ludzie http://lubimyczytac.pl/ksiazka/51642/gra jak opisani w tej książce. którzy potrafią zrobić użytek z wiedzy. Dzieci można mieć totalnie gdzieś a kobietę mieć. Nawet na całe życie jeśli uczucie jest „szczere”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *