evo-morales

Niezadowolony prezydent Boliwii … ale na co?

Samolot prezydenta Boliwii Evo Moralesa został zmuszony do lądowania w Austrii, z powodu podejrzeń jakoby miał na pokładzie pierwszego poszukiwanego w Stanach Zjednoczonych Edwarda Snowdena. Poszukiwany przez CIA obywatel USA upublicznił prawdę, iż jego ojczyzna zajmuje się monitorowaniem korespondencji ludzi z każdego zakątka świata, poprzez portale społecznościowe takie jak: Facebook, YouTube, LinkedIn itp.

Do artykułów na temat zatrzymania głowy Boliwijskiego państwa, zamieszczano jego zdjęcie, owe zdjęcie widać u góry wpisu. Większość portali zgodnie za Huffington Post (copy paste), postanowiło umieszczać tą samą fotografię. Dla niezapoznanego ze szczegółami obserwatora, może to wyglądać tak, że gniew malujący się na twarzy Evo, jest związany z jego zatrzymaniem. Jest to swojego rodzaju zabieg malujący niekorzystnie wizerunek prezydenta, jakoby wprawiło go w gniew zatrzymanie samolotu.

A prawda jest taka, że zdjęcie pochodzi z 1 lipca 2013, czyli sprzed dwóch dni i nie ma żadnego związku z zatrzymaniem.

Owe zdjęcie zostało wykonane przed spotkaniem grupy państw zajmujących się eksportem gazu w Moskwie 1 lipca 2013, 2 dni przed opisywaną sytuacją.

Mikroekspresja gniewu[notify_box font_size=”13px” style=”blue”]Na twarzy prezydenta maluje się niezaprzeczalnie pełna ekspresja mimiczna gniewu. Pytanie do Ciebie. Po czym można poznać ekspresje mimiczną gniewu? Jakie wskazówki o tym świadczą? Na co zwróciłbyś uwagę?[/notify_box]

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

Jedna myśl w temacie “Niezadowolony prezydent Boliwii … ale na co?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *