W oczekiwaniu na nowy sezon Gry o Tron

15 czerwca pojawi się ostatni odcinek serialu telewizyjnego Gra o Tron, wszyscy uzależnieni, którzy są zmuszeni na detoks mogą nie znieść tego za dobrze, bo na kolejny sezon będzie trzeba czekać aż do 2015 roku. Tak, ta superprodukcja po za mordowaniem głównych bohaterów morduje naszą chęć do obejrzenia wszystkiego za jednym zamachem. Oczywiście można sięgnąć po książki, ale rozumiem tych, którzy oglądali tylko serial i są do niego przyzwyczajeni, bo nie owijając w bawełnę jest genialny.

Ale jeżeli chcecie poczekać grzecznie do kolejnego sezonu, to mam dla Was przerywnik, który może okazać się zbawienny a chodzi o …

Rycerz Siedmiu Królestw

To książka George’a R.R. Martina, w której wszystkie wydarzenia są umiejscowione około 100 lat przed wydarzeniami z Gry o Tron. Głównym bohaterem, z którym będziemy podróżować jest tajemniczy rycerz Dunk, urodzony w Zapchlonym Tyłku, znany później, jako Dunk Wysoki. Jego towarzyszem i giermkiem zostanie przyszły król Westeros Aegon Targaryen. Powieść składa się z 3 istotnych części, które ostro zarysowują fabułę. W powieści jest cały klimat z Gry o Tron, charakterystyczni bohaterowie, intrygi i walki. Są jednak pewne różnice, to co jest uderzające to fakt, że nie ma tu miejsca na przeskakiwanie między wątkami, jak to jest w GOT. I dzięki bogu. Fabuła sztywno trzyma się głównego bohatera i nie pozwala na zagubienie się w meandrach opowieści.

Aby uczynić moje spotkanie z Rycerzem Siedmiu Królestw jeszcze przyjemniejszym, jako podkład dźwiękowy przygotowałem sobie ścieżkę dźwiękową z GOT, około 3 godziny fantastycznych utworów, które tylko dodawały atmosfery owej książce.

Mam wrażenie, że George pisząc tą powieść zostawił furtkę na kolejne części owego tajemniczego rycerza. I będzie nam dane poznać bliżej, niesłusznie owiany złą sławą ród Targaryenów.

Polecam wszystkim narkomanom Gry o Tron, na pewno Wam się spodoba.

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org lub Długowieczność

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *