komunikacja niewerbalna

Osoby niespokojne lepszymi graczami pokera?

Wyobraź sobie, że jesteś członkiem mafii. Poza jeżdżeniem swoim Cadillac-kiem do pobliskich barów ze striptizem, by zbierać haracz oraz ucieczkami przed policjantami, po rabunku pobliskiego banku o Twoim statusie w mafii, decydują relacje z głową oraz osobami liczącymi się w organizacji. Tutaj pojawia się, motyw Twojej podejrzliwości, mimo haseł takich jak – rodzina i trzymamy się zawsze razem, w środku wiesz, że musisz wszystkim patrzeć na ręce. Bo ktoś może na Ciebie donieść bossowi, bo ktoś może być kretem, bo może komuś podpadłeś i chcą Cię sprzątnąć.

Za każdym razem, gdy ktoś sięga pod marynarkę, zaprasza Cię na spotkanie w ustronnym miejscu, Twój wewnętrzny detektor przetrwania uruchamia się i stawia Cię w stan gotowości do reakcji oraz obrony. Ciągły stan „ready” przekształca Cię w niespokojną osobę, która zewsząd spodziewa się zagrożenia. Taki stan sprawia, że jesteś dużo lepszy w wykrywaniu kłamstw, przewidywaniu agresji oaz odczytywania mowy ciała.

Osoby podejrzliwe, niespokojne z potrzeby konieczności usprawniają swój warsztat w kontekście odczytywania komunikatów niewerbalnych oraz kłamstwa. Jest to na chwilę obecną przypuszczenie, na temat którego powstają kolejne badania.

Poker + niepokój

Badania na osobach bardziej podejrzliwych pokazują, że są one odrobinę lepsze w wykrywaniu kłamstwa. Jednakże jak wszystkie osoby, posiadające tą umiejętność nie potrafią wskazać anomalii, którymi się kieruję w ich wykrywaniu.

Zebrano 35 pół profesjonalnych graczy pokera, pasujących do wzorca, niespokojnych, podejrzliwych osobowości. Zostali oni rozlokowani w turniejach, w których zdobyli średnio więcej gotówki niż osoby mniej podejrzliwe.

Podsumowując, osoby zmuszone do ciągłej podejrzliwości nieświadomie wypracuję lepsze umiejętności odczytywania ludzi od zwykłych zjadaczy chleba.

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

Jedna myśl w temacie “Osoby niespokojne lepszymi graczami pokera?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *