mowa ciała

Poważny błąd Baracka Obamy

Dziś w Trójmieście przywitał mnie pochmurny, deszczowy dzień, miałem zaplanowane kręcenie materiałów wideo w „polu” niestety deszczowa pogoda pokrzyżowała mi plany, gdyż wypłoszyła z otwartych przestrzeni potencjalne cele moich działań. Niestety patrząc na pogodę, kolejne weekendy nie muszą być wcale lepsze, co nie napawa mnie optymizmem.

Przechodząc jednak do sedna dzisiejszego wpisu. Udało mi się wygrzebać ciekawą fotografię Baracka Obamy, obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jestem zaskoczony, że biały dom pozwolił sobie na oficjalną publikację tego zdjęcia. [notify_box font_size=”13px” style=”blue”]Mowa ciała jest metaforą naszych przekonań, stanów oraz procesów zachodzących w naszym wnętrzu.[/notify_box]

Na zdjęciu znajdują się trzy osoby, na pierwszym planie prezydent USA, a w tle na schodach znajduje się sierżant Crowlej podtrzymujący starego, schorowanego profesora Gatesa. Jestem ciekaw co czujesz, patrząc na tą fotografię?

Moi drodzy politycy, bo to przede wszystkim do Was kieruję ten wpis. Unikajcie takich metafor. Barack Obama dał nam tu jasny popis arogancji za pomocą mowy ciała. Biorąc pod uwagę nie najlepszy stan służby zdrowia w stanach zjednoczonych, można by uznać, że jest to sygnał świadczący o podejściu prezydenta do tej sprawy. Prezydent mocarstwa światowego winien osobiście pomóc zejść profesorowi, dał by tym samym jasny znak, że zależy mu na tych najsłabszych i można mu zaufać. A słupki zamiast rosnąć spadają.

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

5 myśli w temacie “Poważny błąd Baracka Obamy”

  1. szczerze mowiąc to do konca artykułu nie wiedziałem o co chodzi w tym zdjeciu … ale z 2 strony wytlumaczenie na koncu artykulu wcale mnie nie zdziwilo ;p

  2. Widzę, że zna się pan na rzeczy, jednak prosiłabym o poprawienie nazwy Stanów Zjednoczonych na duże litery:).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *