Prawdziwy uśmiech czy tylko maska?

Jestem stałym bywalcem portali społecznościowych, lubię obserwować zdjęcia obecnych tam osób gdyż można tam znaleźć niesamowite uchwycone sytuacje. np. Panny młode nieświadomie zakrywające swój brzuch, co może sugerować, że chronią jeszcze nienarodzone dziecko, o którym jeszcze nikt nie wie. Zdjęcia par, w których chłopak z dużą dozą seksualności patrzy na inne kobiety, jest tego absolutnie mnóstwo, aczkolwiek najpospolitsze są fałszywe uśmiechy. Dziś dowiemy się jak poznać te autentyczne, przyda się to wszystkim modelkom, czytelnikom ludzkiej mowy ciała i tym, którzy chcą mieć autentyczne emocje na zdjeciach.[notify_box font_size=”13px” style=”green”]Kobiety podczas dużego zdenerwowania zakrywają swój dekolt, jest to nieświadomy gest ochrony często występujący z autoadaptorami takimi jak pocieranie nóg, karku czy szyi. Odstępstwem od normy jest moment, w którym kobieta jest w ciąży. W sytuacjach stresujących najpierw skieruje rękę w kierunku dekoltu a następnie położy ją na brzuchu, wygląda to jakby chciała uspokoić dziecko wewnątrz.

empatia

 Przykład uśmiechu „maski” (zwróćcie uwagę na brak aktywności oczu oraz policzków)

Dobrze, więc po czym poznać autentyczny uśmiech? Na początek autentyczny uśmiech nie trwa dłużej niż 2 – 3 sekundy, czym bardziej przelotny tym większa pewność. Mówi się, że oczy muszą „się uśmiechać” i to prawda. Ale żeby zgłębić szczegóły, to zdradzę troszkę elementów, które poznałem dzięki mikroekspresji oraz anatomii. W przypadku autentycznego uśmiechu biorą udział zawsze dwa mięśnie: mięsień jarzmowy większy, podnoszący kąciki ust w kierunku kości policzkowych oraz mięsień okrężny oka, który unosi policzki oraz  marszczy skórę wokół oczodołów. To dwa najważniejsze sygnały, proste prawda?. No to teraz lećcie do pubu obserwować ludzi!

empatia

↑ Przykład autentycznego uśmiechu (zwróćcie uwagę na maleńkie zmarszczki w kącikach oczu i uniesienie policzków)Analizując grupę badanych za pomocą encefalografu, udowodniono że uśmiech wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, a dobre samopoczucie generuje uśmiech. Jest to swojego rodzaju korzystne podwójne związanie. Dlatego kiedy czujesz się nie najlepiej po prostu uśmiechnij się!

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org lub Długowieczność

7 myśli w temacie “Prawdziwy uśmiech czy tylko maska?”

  1. Swietnie opisane jak wyglada prawdziwy usmiech.
    Chcialbym w przyszlosci, abys opisal wiekszosc podstawowych emocji jakie wystepuja (podniecenie, wstyd, strach, gniew itp)

    Co do bloga to fajne zawiera tresci, zamierzam go czesciej ogladac.
    Powodzenia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *