Rozwiązanie foto zagadki – human reading

6 marca na moim facebookowym profilu https://www.facebook.com/Neurolution umieściłem foto zagadkę, mimo ciekawych odpowiedzi nie padała ta, na którą liczyłem. Co mnie mocno mnie rozbawiło, to zasięg konkursu oraz zaangażowanie uczestników fan page, które było tak ogromne, że ….. praktycznie żadne ;). Na na tym fan pagu będą częściej występowały zagadki z kategorii mowy ciała, odczytywania ludzi, dlatego zachęcam do polubienia profilu.

A teraz treść zagadki: Na zdjęciu powyżej znajduje się Pan Marcin Dubieniecki dość popularna osoba z bardzo charakterystyczną ekspresją, moje pytanie brzmi: – Co ona oznacza? Jaki stan emocjonalny cechuje? Zastanówcie się, poniżej znajdziecie ukrytą odpowiedź.[accordion class=’accord1′][slide name=”Rozwiązanie zagadki”]Ekspresja mimiczna Pana Marcina jest z kategorii autoadaptatorów. Gdy jesteśmy zagrożeni lub zdenerwowani nasz organizm zacznie błyskawicznie przygotowywać się do walki lub ucieczki, co na naszym ciele charakteryzuje się napięciem mięśni, napełnieniem powietrzem klatki piersiowej oraz przepompowanie większej ilości krwi do kończyn. Pan Marcin przed zrobieniem tego zdjęcia przeżywał taki stan, i w momencie uchwycenia tego momentu za pomocą aparatu wypuszcza powietrze, które zostało zgromadzone w jego piersi. Jest to behawioralne (uffff), które uspokaja organizm. To jakby powiedzieć do swojego ciała, że już jest wszystko w porządku. Jego napięte brwi również wskazują na emocję złości poprzedzającej to zdjęcie. Prawdopodobnie nasz bohater uniknął jakiejś konfrontacji lub trudnej dla niego sytuacji.[/slide][/accordion]

[sc:formularz-dolny ]

Share this post

Piotr Marszałkowski

Z mową ciała i wykrywaniem kłamstwa jest jak z seksem, wszyscy myślą, że się na tym świetnie znają.

2 comments

Add yours
  1. Paweł 28 października, 2012 at 14:34 Odpowiedz

    Przepraszam za odkopanie tematu. 🙂 W takim razie mina i mimika twarzy Pana Marcina ma oznaczać ulgę, tak? Mimo delikatnie zmarszczonych brwi i przymrużonych oczu co raczej to wyklucza.

    • Adam 28 listopada, 2012 at 16:36 Odpowiedz

      Tak oznacza ulgę.. po prostu zdjęcie zostało zrobione w momencie w którym miał wypuszczać powietrze. Jak już je wypuścił, prawdopodobnie jego buźka była już ” normalna”. Swoją drogą.. szkoda że wcześniej nie wiedziałem o konkursie, przecież to widać na pierwszy rzut oka o co chodzi..

Post a new comment