System rozpoznawania emocji za bilion dolarów ukończony!

Po siedmiu latach i bilionie wydanych dolarów ukończono FBI oświadczyło, że ukończyło system biometryczny do zaawansowanego rozpoznawania i identyfikowania obywateli. Co za tym idzie miliony Amerykanów i nie tylko zostanie skatalogowanych w specjalnej zaawansowanej bazie. Osobiście uważam, że owej technice będzie daleko, do sceny z Raportu Mniejszości, czyli analiza materiału wideo w czasie rzeczywistym, gdyż wiąże się to z masą problemów.

Next Generation Identification (NGI) oficjalnie będzie porównywał zdjęcia, odciski palców pochodzące z przestępstw i kartotek policyjnych. Mam jednak wrażenie, że ukończenie systemu nie bez powodu zbiega się odrobinę w czasie, z udostępnieniem informacji o dostępie rządowych instytucji do Facebooka i innych portali społecznościowych.

Najlepiej przeczytaj, dlaczego służby potrzebują Twoich zdjęć, a wszystko stanie się jasne >> tutaj <<

Możliwości systemu NGI

Automatyzacja kontroli jakości – większość starych systemów w trakcie kalibracji danej jednostki, wymagało ludzkiej ingerencji by naprowadzić system na schemat, teraz odbywa się to dużo szybciej. W skrócie teraz proces jest dużo szybszy i mniej kosztowny. Cały proces trwa średnio 16.1 sekundy.

Rozpoznawanie fotografii – system automatycznie będzie aktualizował bazę (ciekawe z jakich źródeł?) interesującą funkcją jest katalogowanie tatuaży oraz znaków specjalnych. Jednocześnie baza będzie zawierała biometryczne cechy naszej twarzy, za pomocą, której ma być rozpoznawana. Jeżeli nie chcesz by ten system Cię poznał, schudnij lub przytyj, to zmieni Twoje cechy biometryczne.

Połączenie systemu – system  jest w stanie rozpoznawać wszystkie formaty fotografii i je katalogować. A co ciekawsze jest podpięty pod bazy sądów federalnych, z których na bieżąco aktualizuje bazę.

System jest wdrażany etapowo co najmniej od 2 września 2007 roku (media donosiły, że powstaje od 6 lat co jest nie prawdą). NGI posiada trzy poziomy alertów zagrożenia, zielony, żółty i czerwony. Każdy podejrzany, który jest ściągany bądź potencjalnie niebezpieczny, będzie specjalnie oznaczony wraz z informacjami o śledczym przypisanym do konkretnej osoby.

risc1

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *