Ta wiadomość może uratować Ci życie

Dziś artykuł z kategorii bardzo wystrzałowych. Trafiłem dziś na przeciekawą infografikę, którą chcę się z Tobą podzielić. Tematyka jest z zakresu odczytywaniu ludzi a jej przyswojenie może ocalić Ci życie. Infografikę stworzyła dziennikarka New York Times’a. A pozwoli Ci na ujawnianie ludzi ukrywających broń. Osobiście przed decyzją o walce lub ucieczce chciałbym wiedzieć wcześniej, czy potencjalny napastnik jest wyposażony w Glocka, którym może zrobić w mojej głowie jeszcze więcej wolnego miejsca 😉 czy też nie.

Poniższa infografika jest w języku angielskim, dlatego pozwolę sobie na przetłumaczenie najistotniejszych wskazówek, poznawania uzbrojonych osób. Mowa ciała takich osób jest specyficzna i łatwa do odczytania.

Asymetryczny chód – Broń umieszczona w kieszeni lub za pasem może utrudniać chód. Dlatego noga przy, której znajduje się uzbrojenie będzie kroczyła wolniej oraz dłoń będzie poruszała się w jej okolicy zabezpieczając potencjalne jej wypadnięcie.

Unikanie – Uzbrojony bohater zbliżając się do innej osoby będzie odwracać broń od nadchodzącego. Może również skręcać ciało tak by ją ukryć oraz uniknąć konfrontacji twarzą w twarz.

Poprawianie – Utrzymywanie broni bez kabury jest niewygodne. Dlatego przy zejściu ze schodów lub nagłej akcji osobnik będzie ją delikatnie poprawiał oraz sprawdzał jej położenie przez ubrania.

Ucieczka przed deszczem – Osoba z bronią podczas biegu, nawet podczas deszczu stworzy z ręki oraz dłoni klamrę, która będzie chowała broń oraz utrzymywała ją w bezpiecznej pozycji.

Nieodpasowana kurtka – Bardzo istotna kwestia i nie chodzi tu tylko o broń palną ale i o nóż. Jedna część kurtki zawierająca broń będzie nierównomiernie rozłożona, często rozciągnięta ku dołowi.

Ubrania nie pasują – Osoby niedopasowane ubraniem do pogody mogą ukrywać broń. Płaszcze, obszerne kurtki są znakomitym miejscem na jej ukrycie.


P.S. Pamiętaj o tym szczególnie gdy wyjeżdżasz do obcego kraju.

[sc:formularz-dolny ]

Share this post

Piotr Marszałkowski

Z mową ciała i wykrywaniem kłamstwa jest jak z seksem, wszyscy myślą, że się na tym świetnie znają.

No comments

Add yours