To dobrze, że Putin wydaje tyle na igrzyska

Rok temu mówiono, że zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi będą kosztować tyle, ile wynosi PKB Gruzji. Mylili się, owy spektakl dla mas ma kosztować 50 mld dolarów. Czyli ponad 3x więcej niż rocznie spływa do budżetu ojczyzny Grigorija z czterech pancernych.

Media są zdumione, dlaczego Rosja wydaje tak dużo na tą imprezę? (zresztą ich w zadumę wprawia nawet zaciek na talerzu po frytkach, w kształcie maryjki, więc nie ma się co dziwić). Komentarze w stylu – Putin jest głupi itp. A ja Wam powiem, że bardzo się cieszę, że Rosja wydaje tyle na to przedsięwzięcie. Ja za to osiągnięcie, dał bym im w nagrodę, wszystkie olimpiady i mistrzostwa świata w piłce nożnej przez najbliższe 10 lat, a za parę chwil nie było by ich stać na worek ziemniaków ku uciesz wszystkich mniejszych sąsiadów w tym i mnie.

” mają rozmach ….” – Stefan „Siara” Siarzewski

Postanowiłem stworzyć małe porównanie, zobaczcie ile popularnego sprzętu wojskowego i nie tylko, mógłby kupić nasz wspaniały sąsiad miłujący pokój i sprawiedliwość, za cenę olimpiady w Soczi.

soczi_infografika

Władimir dobrze, że Cię mamy ….

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

2 myśli w temacie “To dobrze, że Putin wydaje tyle na igrzyska”

  1. Przedmowca ma racje- co nie zmienia faktu ze, korzystniej dla nas, wydal pieniadze na igrzyska niz zbrojenia… Kazde dziecko ma problemy z wstrzymaniem sie przed uzyciem petard do polnocy w sylwestrai tylko szuka powodu by wyjsc na dwor i odpalic chociaz kilka. Putina tez by korcilo;)

  2. Cieszysz się ? A wiesz jakim kosztem pan Putin zbudował te wszystkie stadiony, hale itd ? Ludzie zostali wysiedleni ze swoich własnych domów. Stracili swoje własne firmy tylko po to żeby Putin zorganizował swoje igrzyska … Ten człowiek to 100% gangster, mafiozo, który robi tylko to co wydaje mu się dobre dla siebie samego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *