To mnie totalnie zaszokowało!

To czego dziś się dowiedziałem tak mocno mnie dotknęło, że nie wiedziałem jak Ci to napisać. Zacznijmy od początku, w październiku 2012 pojawił się blog „Eksmisja sublokatora” gdzie Majka opisywała swoje zmagania z rakiem. Wszystko zaczęło się 5 lat wcześniej od powiększonego węzła chłonnego. Okazało się, że to rak, diagnozy były różne. Na początku miała to być ziarnica, potem okazało się, że to guz mózgu, aż na końcu doszły przerzuty na wątrobę oraz płuca. Jak sama mówiła, jej stan jest już tak zły, że nie dostaje żadnych recept. W tym czasie musiała się zmagać z chorobą i wychowaniem dzieci. Majka miała wsparcie rodziny, dzieci, fundacji oraz wszystkich czytelników. Leki kosztowały majątek, na które zbierała między innymi na blogu.

W 2012 roku zgłosiła nawet swojego bloga do konkursu blog roku. Oto jeden z cytatów:
Na tę chwilę mam przerzuty do wątroby i płuc. Niestety, wczorajsze wyniki potwierdzają, że wątroba cyt.: „rokuje źle”. Statystycznie lekarze umieścili bytność mojej osóbki na ziemskim padole w widełkach: „od pół roku do roku czasu”. To trochę za krótko…”

Szok

Dwa tygodnie temu blog zniknął z sieci …… i nie dlatego, że jego autorka zmarła. Prezes fundacji, który pomagał jej finansowo poprosił o dokumenty choroby. Dokumentów nie było, bo choroba od kilku lat była totalnym łgarstwem, wobec rodziny, fundacji, czytelników.

Kim jest Majka?

Manipulatorzy – ludzie z wysokimi wynikami w makiawelizmie czy społecznej przebiegłości, często wypowiadają kłamstwa zorientowane na siebie, wykazują tendencje do obstawania przy kłamstwie, kiedy naciska się na nich, by powiedzieli prawdę. Nie dbają o konwencjonalną moralność i otwarcie, przyznają, że będą kłamać i oszukiwać by zdobyć to czego pragną.
M: „jak wszyscy. Siostra zaczęła częściej dzwonić, tata – wpadał, nawet zostawał. … dobrze mi było z ich wsparciem.”[notify_box font_size=”13px” style=”blue”]Ludzie blisko związani z osobami uwikłanymi w kłamstwo np. organizacje przestępcza, zdrada itp. Często będą same zaprzeczać widocznym sygnałom o nieprawości bliskich. Dlaczego? Gdyż nie uzyskali by w ten sposób, żadnych (w ich mniemaniu) korzyści, a wręcz doznali by strat. Często ludzie bliscy wolą się latami okłamywać niż odkryć prawdę.[/notify_box]

Ten wpis jest bez happy endu. Nasza przykładna mama okazała się zwykłym cynicznym kłamcą, którego celem było skupienie na sobie uwagi. Totalny egoizm sprawił, że po kilku miesiącach trudno się było z tego wycofać, jednak nasza anty bohaterka, jakby usilnie rozkręcała całą machinę uwagi skierowaną na ją samą. Obecnie poddaje się leczeniu psychiatrycznemu oraz zadeklarowała zwrot wszystkich otrzymanych pieniędzy.

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *