mowa ciała

Twoje ubrania wpływają na Twoje zachowanie

W trosce oto by dostarczać Ci najnowsze i najciekawsze newsy, mam dla Ciebie coś niesamowitego. 19 stycznia tego roku dwóch Panów – Hajo Adam, Adam D. Galinsky opublikowali bardzo ciekawe badanie. Badali czy ubrania, które ubieramy wpływają na nasze zdolności kognitywne. Co się okazało zdecydowanie tak.

Badali wpływ lekarskich płaszczy na rozpoznawanie niewielkich różnic między zdjęciami, okazało się, że osoby ubrane w biały płaszcz (symbolizujący: wiedzę, doświadczenie i bezpieczeństwo, bo tak traktujemy lekarzy oraz naukowców) są zdecydowanie lepsze od osób, ubranych w swoje codzienne ubrania. Badacze sugerują, że ubrania, które nosimy na co dzień wpływają na nasze możliwości skupiania uwagi. Osobiście poszedł bym we wnioskach zdecydowanie dalej. Sądzę, że nasze ubrania mają wpływ na nasze emocje a tym samym, wpływają na decyzje oraz nasze działania.

Słyszałem wiele razy, że telemarketerzy w lepszych firmach, mają obowiązek ubierania się elegancko, gdyż to zwiększa sprzedaż oraz ich efektywność. Za to siedzenie przed komputerem w samej bieliźnie obniża motywację oraz sprawność w wykonywaniu zadań (znam to z autopsji). Co ciekawe, ubrania wpływają również na sposób w jaki się poruszamy.[notify_box font_size=”13px” style=”green”]Odczytując ludzi spójrz na sposób w jaki się ubierają, dzięki temu możesz ocenić ich efektywność. Czy wyobrażasz sobie, że ktoś kto ubiera się w elegancką koszule ze spinkami, na co dzień unika pracy? Nie sądzę.[/notify_box]Czekam na kolejne badania z tego zakresu, mam przeczucie, że to dopiero czubek góry lodowej.

[sc:formularz-dolny ]

Share this post

Piotr Marszałkowski

Z mową ciała i wykrywaniem kłamstwa jest jak z seksem, wszyscy myślą, że się na tym świetnie znają.

3 comments

Add yours
  1. apollo 16 kwietnia, 2012 at 17:26 Odpowiedz

    No to na początek muszę przyznać ciekawy blog 🙂 A takie pytanie sorki , że tu pytam , czy dałbyś radę tak w tych kilku sekundach rozczytać mowę ciała ? Dobra teraz na temat tego , też bym się z tym zgodził choć wcześniej nie myślałem , że ubrania mają wpływ na nasze emocje … Oczywiście jeżeli ubranym jest się elegancko to czuje się jakoś inaczej więcej wiary w siebie …Pozdrawiam i czekam na kolejny artykuł 😀

Post a new comment