mikroekspresja

Uwaga! Już skanują Twoją mowę ciała

Nie wiem czy już zgłębiałeś poprzednie artykuły, zdarza mi się wspominać, iż amerykańska armia oraz rząd inwestują w barania nad mową ciała oraz mikroekspresją. Tymczasem ostatnimi czasy przestali już się z tym kryć. Amerykański Departament Bezpieczeństwa Krajowego pracuje nad systemem nazwanym – FAST.[notify_box font_size=”13px” style=”blue”]FAST – Future Attribute Screening Technology (technologia skanowania atrybutów przyszłości), czyli mówiąc ludzkim językiem, skanowanie mowy ciała w celu przewidywania zachowań.[/notify_box]

Przedstawiciele departamentu bezpieczeństwa oznajmili, że system jest już testowany od dłuższego czasu. FAST na podstawie czynników takich jak: rytm bicia serca, szybkość oddechu, ruchy gałek ocznych, mowa ciała, zmiany w intonacji oraz mikroekspresja, potrafi przewidywać zachowania, stan emocjonalny oraz potencjalne niebezpieczeństwo ze strony danej osoby. To wszystko składa się na bardzo dokładny emocjonalny „obraz” obserwowanego, jego celem jest eliminowanie potencjalnego zagrożenia, jakim może być: terrorysta, przemytnik osoba agresywna. Jeżeli ten system będzie dokładnie i szybko działał pozwoli na przewidywanie oraz działanie wyprzedające w obliczu zagrożenia.

Z przyjemnością przestudiowałbym skrypt czynników, na których będzie opierał się system FAST, czuje że może znajdować się tam niezwykle wiele „smaczków” odnośnie odczytywania ludzi.

Oczywiście system będzie budził wiele kontrowersji, bo już niebawem przed nikim nie ukryjemy naszych emocji, chyba, że czytamy blog Neurolution ;).

[sc:formularz-dolny ]

Share this post

Piotr Marszałkowski

Z mową ciała i wykrywaniem kłamstwa jest jak z seksem, wszyscy myślą, że się na tym świetnie znają.

No comments

Add yours