W Soczi monitoring identyfikuje emocje gości

Rok temu pisałem o ciekawym rosyjskim projekcie dotyczącym, wykrywania emocji za pomocą systemów monitoringu – vibraimage. Okazuje się, że system został zainstalowany i działa z powodzeniem podczas igrzysk w Soczi. Wszyscy pasażerowie kolei są kontrolowani jak na lotnisku przed każdą podróżą, w tym czasie dokonywany jest skan twarzy i analiza emocjonalna.

Vibraimage – system który identyfikuje emocje na podstawie drgań mięśni twarzy. VI jest prostym systemem, który w porównaniu do detekcji emocji, na podstawie mikroekspresji, czyli minimalnych ekspresji mimicznych jest dużo prostszy z przyczyn technicznych. Vibraimage potrafi ocenić nastrój w takich obszarach jak gniew oraz radość. System ten nie daje dokładnego obrazu emocji, tylko przybliżony szacunek. Poniżej dodaje video prezentujące widmo wibracji, na podstawie którego system identyfikuje stan emocjonalny.

P.S. Jeżeli chcecie przetestować działanie bardzo uproszczonej wersji, jako wtyczki do analizy rozmówców Skype, to znajdziecie ją [tutaj]

[sc:formularz-dolny ]

Share this post

Piotr Marszałkowski

Z mową ciała i wykrywaniem kłamstwa jest jak z seksem, wszyscy myślą, że się na tym świetnie znają.

No comments

Add yours