mowa ciała terrorysty

Wskazówki zachowania terrorysty, mordercy z Woolwich

22 maja dwaj napastnicy, wzorujący się na Islamistach z bliskiego wschodu, tasakiem oraz nożem zamordowali na ulicy żołnierza idącego ulicą w cywilnych ubraniach. Dantejskie sceny odbyły się gdzieś we wschodnim Londynie (Woolwich). Napastnicy starali się odciąć ofierze głowę wnosząc okrzyki  (Bóg jest wielki). Napastników ujęto wcześniej otwierając do nich ogień.

Wzorowanie, to przede wszystkim próba ucięcia głowy zakładnikom, jest to głównie rozpropagowane przez terrorystów z bliskiego wschodu zachowanie. Co ma na celu obcięcie głowy ofierze? Zaszokowanie widzów rozmiarami okrucieństwa, demonstracja pewności swoich czynów oraz celowe odebranie życia bez najmniejszej wątpliwości, iż może żyje. Jest to zachowanie propagandowe, mające na celu wzbudzić strach w przeciwnikach. Jest to wzorzec wykorzystywane od tysięcy lat.

[video_left][video_frame][iframe url=”http://www.youtube.com/embed/LKsC9Otxwck?rel=0&theme=light” width=”573″ height=”315″] [/video_frame][/video_left]

Wskazówki mowy ciała (behawioryzmy)

Tuż po zamordowanie brytyjskiego żołnierza, jeden z morderców zwraca się do gapiów, którzy nagrywają jego wypowiedź. Co możemy tam zobaczyć? Przede wszystkim oprawca demonstruje maskę pewności siebie, jednakże jego ręce wskazują na zupełnie inną reakcje oraz emocje. Jego łokcie tylko kilka krotnie odrywają się od boków. Boki naszego ciała jako wrażliwe na atak, w sytuacji zagrożenia będą chronione naszymi rękoma. Owy terrorysta boi się, co dodatkowo potwierdza jego odejście pod koniec jego lekcji, częste rozglądanie się na boki, wypatrując niebezpieczeństwa.

Jest bardzo zdenerwowany, kilkukrotnie bardzo mocno przełyka ślinę oraz oblizuje usta. Od czasu do czasu pojawia się na jego twarzy grymas gniewu, szczególnie gdy wspomina o naszych kobietach. Pojawia się tam również przelotny uśmiech, zadowolenie z popełnionego czynu.

Uprzedmiotowienie ofiary

Sprawca, którego możemy zobaczyć uprzedmiotowił swoją ofiarą. Jego czerwone od krwi ręce to nie ślad zamordowanego człowieka, ale brud. Owy napastnik trzyma ręce tak by się nimi nie pobrudzić, z dala od własnych ubrań. Odcięte głowy to swojego rodzaju trofeum. Ponadto zamiast brać nogi za pas obaj zabójcy pokazują się, chcą być w centrum uwagi. Pokazują to my tego dokonaliśmy słuchajcie nas.[notify_box font_size=”13px” style=”green”]Jedną ze strategii negocjacyjnych jest, sprawienie by napastnik więżący zakładników zrozumiał, że przetrzymuje żywych ludzi, dokładnie takich jak on sam, jak jego najbliżsi. Uprzedmiotowienie swoich ofiar to reakcja psychologiczna mająca na celu ułatwić napastnikowi dokonanie zabójstwa/zbrodni.[/notify_box]Sposób chodzenia

Na koniec chciałem zwrócić waszą uwagę na sposób chodzenia owego Islamisty. Jest swojego rodzaju krok na luzaka Wychował się w Londynie a jego sposób chodzenia jest typowy dla niższej warstwy społecznej. Warstwa, która nie musi się dostosowywać do rygorów pracy na wyższych stanowiskach (sposób ubierania, porozumiewania się oraz nawet chodzenia).

P.S. Na koniec chcę Ci pokazać absolutnie bezbłędny komentarz Marusza Max Kolonko.

[video_left][video_frame][iframe url=”http://www.youtube.com/embed/AFZCT9KHvkA?rel=0&theme=light” width=”573″ height=”315″] [/video_frame][/video_left].

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org

2 myśli w temacie “Wskazówki zachowania terrorysty, mordercy z Woolwich”

  1. Stawiam tezę – Ludzie z natury są źli
    Ciężko będzie tą tezę obalić, pozostawiając najmniejszą otwarta furtkę do dokonania rzeczy złych, zło się zrealizuje (zło w rozumieniu zarówno kradzież, pomówienie,… jak i skrajność j.w., z materiału nawet TV jest złe)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *