Czy znasz się na mowie ciała? [quiz]

Oto quiz na temat komunikacji niewerbalnej oraz mowy ciała. Składa się on z pytań łatwych,podstawowych oraz pytań dla osób z większą wiedzą. Na każde z tych pytań odpowiedź można znaleźć na tym blogu. Wiele z nich dotyczy tematów, o których już pisałem.

Zapraszam Cię do sprawdzenia swojej wiedzy.

[wpsqt name=”Czy znasz się na mowie ciała?” type=”quiz”]

I jak jest zadowolenie z wyniku? Podziel się nim proszę w komentarzu. Zapraszam do dyskusji na temat pytań pod quizem.

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org lub Długowieczność

4 myśli w temacie “Czy znasz się na mowie ciała? [quiz]”

 1. 14/16 🙂
  Nie zaliczona odpowiedź na pytanie o blog – wdał się chyba bały bug.

  Zastanawiam się też nad pytaniem dotyczącym uczucia ciepła w nogach.

  Przyznam szczerze, że pierwszy raz spotykam się z tym – z chęcią poszperam w literaturze i badaniach – Piotrze polecisz coś ?

  Spotkałem się oczywiście z tezą dotyczącą uczucia ciepła w nogach jako reakcji wedle schematu Uciekaj albo Walcz, która jest wynikiem zwiększenia ciśnienia krwi w nogach do ucieczki, ale nie jako efektu radości.

  Pozdrawiam serdecznie,

 2. 13/16 ?
  Nie zaliczona odpowiedź na pytanie 10 (o blog). Najwyraźniej błąd formularza – wszak odpowiedzi są jednakowe. W pytaniu o niekontrolowany fragment ciała jest błąd. Nogi można kontrolować w mniejszym niż ręce stopniu – fakt, ale na pewno bardziej niż wielkość źrenic. A wielkość źrenic to ważna wskazówka. Poza tym łatwiej zapanować nad nogami niż mruganiem czy ruchami oczu. W pytaniu o ciepłotę nóg odpowiedź jest niejednoznaczna. Podczas chęci ucieczki (kiedy się wstydzimy), krew spływa do nóg i stają się cieplejsze. Poza tym wstyd wywołuje stres – zimne ręce, cieplejsze nogi.

  1. „Nogi można kontrolować w mniejszym niż ręce stopniu – fakt, ale na pewno bardziej niż wielkość źrenic. ” – racja, napisałem to zbyt ogólnie. Chodzi bardziej o kontakt wzrokowy niż o źrenice.

   „W pytaniu o ciepłotę nóg odpowiedź jest niejednoznaczna” – to że spływa krew nie znaczy, że odczuwamy ciepło. Polecam ten artykuł/badanie: http://neurolution.pl/mowa-ciala-jak-emocje-wplywaja-na-nasze-cialo/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *