Co daje bycie na głównej Wykop.pl?

Miałem tą przyjemność, że ktoś dodał moje wideo na temat analizy Pana Kamila Durczoka jako znalezisko na portal wykop.pl. Znajdując swoje materiały opublikowane w tym bardzo specyficznym gronie, trzeba być przygotowanym na kilka konsekwencji. To nie mój pierwszy raz, ale tym razem zostałem potraktowany bardzo łagodnie. Nawet tym razem nikt nie wyzwał mnie od „głupich pedałów”, co uważam za progres. Miałem tą szansę, że to moje wideo, nie podstrona zostało dodane, co za tym idzie mogę spojrzeć trochę z innej strony niż blogerzy, którzy poruszali ten temat.

Bądź gotowy na hejt

Ten był akurat zabawny

Rodzaje komentarzy są bardzo różne, od rozsądnych rozmów po czysty w swej postaci hejt. I te pierwsze są ciekawe, bo często użytkownicy zadają tak skomplikowane pytania, że gdy sobie na nie odpowiesz to nikt Cię już nie zagnie w danym temacie. Te drugie też są wartościowe w trochę inny sposób, i nie ma znaczenia, że połowa będzie dotyczyła tego, że „jesteś za sztuczny” a druga „jesteś za bardzo wyluzowany”. Ilość rzeczy, które przeczytasz utwardzą Twoją skórę. Na tyle, że w przyszłości już żaden nawet najbardziej kąśliwy komentarz nie będzie w stanie Cię dotknąć. Musisz też mieć świadomość, że tych dobrych komentarzy będzie zdecydowanie mniej. Warto mieć na uwadze, że każdy wykop znaleziska jest swoistą łapką w górę. Jednakże jeżeli spodziewasz się masujących Twoje ego komentarzy to zawiedziesz się, najbardziej punktowane są te o negatywnym wydźwięku lub obśmiewające.

Jednakże duża część komentarzy, czy tego chcesz czy nie zejdzie na mocno ideologiczne lub bliskie polityce tematy. Niezależnie od tego co zawierał wykop. Ważne, nie zdziwcie się jak zbierze najwięcej plusów i zdominuje dyskusje, tam to normalne.

najpopularniejszy_kom1

Efekt subskrypcji

Wielu blogerów opowiada, że efekt „Wykopu” czyli dodatkowej fali odwiedzających jest bardzo krótkotrwały. Ja co ciekawe odnotowałem po za odwiedzinami, sporą rzeszę nowych subskrybentów. Przybyło mi jakieś 400 subskrybentów, co dla mojego małego kanału było znaczącym zastrzykiem. Za subskrypcjami nie szły łapki w górę, ani specjalnie łapki w dół. Przybyło kilka komentarzy, ale też nie była to ogromna ilość. Materiał wideo na dziś dzień osiągnął zasięg 27.000 z czego koło 15.000 pochodzi z Wykopu. Z perspektywy YouTuba jest to dość niewiele. Z perspektywy mojego kanału, bardzo dużo. Zobaczymy jak będzie z wyświetleniami nowych filmów.

Podsumowując

Jeżeli masz wybór to lepiej aby Twój materiał wideo zamiast podstrony znalazł się na głównej wykopu, bądź gotowy na ostre pytania, ale i sporo hejtu. Nie spodziewaj się jakiegoś ogromnego efektu, który miał by wpłynąć na Twój kanał czy Twój biznes. Ta fala tak jak szybko przychodzi, tak i szybko znika. Pamiętaj też, że pomiędzy komentarzami w filmie znajdzie się sporo feedbacku, który można przyjąć i np. ulepszyć swoją pracę.

[sc:formularz-dolny ]

Autor

Piotr Marszałkowski

Blog archiwalny, nie będzie rozwijany. Zapraszam na https://ux.marszalkowski.org lub Długowieczność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *