To Oni uczą Twój komputer emocji

Tym razem spotkałem się z chłopakami z czyli jednego z nowocześniejszych startupów w Polsce. Chłopaki starają się nauczyć nasze komputery naszych ekspresji mimicznych. Czyli chcą wiedzieć co czujesz gdy masz włączoną kamerę w komputerze. Ale nic się nie martw do tego jeszcze kawałek drogi. Podczas wywiadu postanowiłem zapytać:

– Czy nauka komputerów odczytywania emocji może być zagrożeniem?
– W jakich branżach takie narzędzia mogą być przydatne?
– Jak być lepszym YouTuberem dzięki znajomości stanów emocjonalnych?
– Jakie emocje przyciągają uwagę?
– Czy za pomocą ich oprogramowania można przewidzieć, że ktoś się w nas zakochał?

[sc:formularz-dolny ]

Kłamstwa rozwoju osobistego – część 2

Kłamstwa rozwoju osobistego – część 2. Oto druga część kłamstw rozwoju osobistego. Wejdziemy jeszcze głębiej w światek skażony egocentryzmem, pieniędzmi i władzą nad słabszymi jednostkami. Niestety smutne jest replikowanie przez uczestników Trenerów, co powoduje powstanie jeszcze większej ilości trenerów, którzy są skażeni złymi nawykami, błędnymi przekonaniami. To nie jest tak, że wszyscy trenerzy rozwoju osobistego są źli i trzeba się ich wystrzegać, jednakże Ci którzy ostatnio najgłośniej „krzyczą” bywają kiepskimi przykładami do naśladowania.

Kłamstwa rozwoju osobistego – część 1

Oto pierwsza część kłamstw rozwoju osobistego. W tym odcinku chciałbym Ci przybliżyć kwestię kłamstw rozwoju osobistego oraz manipulacji. Niestety jednostki poszukujące sensu w życiu, rozwiązania problemów są po stokroć bardziej narażone na trenerów manipulatorów, dlatego warto znać te narzędzia, które stosuje część trenerów rozwoju osobistego.

Jak występować publicznie?

Tym razem przygotowałem dla Was film na temat wystąpień publicznych. Jest to zbiór prostych wskazówek pochodzących z mojego doświadczenia oraz pojawiających się wśród znanych mówców. Warto je sobie wziąć do serca, bo nie potrzeba wiele energii by mocno podnieść jakość swoich wypowiedzi. Bo występy publiczne to nie tylko prezentacja, ale i rozmowa o pracę, wywiad czy własny ślub.

[sc:formularz-dolny ]

Czy plakaty wyborcze mają sens? Political fiction w wersji hard

Po wakacyjnej przerwie wracam z filmami na YouTube. Tym razem tuż przed wyborami pod lupę weźmiemy plakaty wyborcze, które tak pięknie ubogacają nasze ulice, parki, przystanki i każde możliwe miejsce w przestrzeni publicznej. Co o tym sądzą politycy? Dlaczego głosowali za ustawą krajobrazową? Czy politycy to zwykli hipokryci? Tego wszystkiego dowiesz się w tym wideo.

Jak zostać milionerem?

Wielu z nas zastanawia się kim są milionerzy, Jakimi samochodami jeżdżą? Ile mają partnerek? I jak doszli do tego bogactwa. W skrócie chcemy wiedzieć gdzie jest złoty sposób – jak zostać milionerem?

Okazuje się, że nasz obraz bajecznie bogatych milionerów opływających szampanem na luksusowych jachtach, to nic więcej jak zwykły mit. Okazuje się, że wielu z nas ma za sąsiada milionera ale nawet o tym nie wie, ponieważ najpopularniejszą cechą milionerów jest fakt, że żyją poniżej stanu, na który mogą sobie pozwolić. Co za tym idzie wydają mniej pieniędzy niż manager na dyrektorskim stanowisku. Zobaczcie co jeszcze charakteryzuje typowy obraz milionera.

Jeżeli chcesz wiedzieć czy MLM to dobry sposób na zarabianie milionów?
Jak osiągnąć dochód pasywny?
Poznać cechy wspólne milionerów?

[sc:formularz-dolny ]

 

O czym rozmawiać gdy nic nie przychodzi mi do głowy?

Oto lista pytań pogłębiających relacje, ich celem jest poznanie wartości oraz poruszanie tematów, zarezerwowanych dla bliskich nam osób, w celu akceleracji relacji:

 • Gdybyś mógł/mogła pozostać przez całe życie w jakimś wieku, to ile miał/a byś lat?
 • Jaki nauczyciel miał największy wpływ na Twoje życie?
 • Jaka jest najbardziej spontaniczna rzecz którą zrobiłeś/aś?
 • Gdybyś mógł się cofnąć w czasie to w jakich okolicznościach chciałabyś się znaleźć?
 • Gdybyś mógł/a mieć super moc przez jeden dzień to co to by była za moc i jak byś ją wykorzystał/a?
 • Jakie jest najstarsze wspomnienie, które pamiętasz ze swojego życia?
 • Kto był Twoim najlepszym przyjacielem gdy miałeś/aś kilka lat?
 • Gdybyś mógł/a spotkać kogoś żywego lub martwego, kogo tylko zechcesz to kto by to był?
 • Jak zatytułował/a swoją autobiografię?
 • Co kupiłaś/eś za swoje pierwsze zarobione pieniądze?
 • Gdybyś mógł/a ukraść jedną rzecz bez żadnych konsekwencji co to by było?
 • Gdybyś mógł/a nauczyć się jednej nowej umiejętności bez najmniejszego wysiłku to co to by było?
 • Co przyjaźń znaczy dla Ciebie?
 • Co jest dla Ciebie największym komplementem?
 • Za co jesteś najbardziej wdzięczny/a w życiu?
 • Jakie jest najprzyjemniejsze wspomnienie, które masz ze swoją rodziną?

Syndrom gotowanej żaby

W kolejnym odcinku cyklu – W co gra mózg? Poświęconemu psychologi, mowie ciała, mikroekspresji i tym podobnych odpowiem na trzy Wasze pytania:

– Czy mowa ciała wpływa na nasze emocje oraz ciało?
– Jak radzić sobie z toksycznymi partnerami?
– Jak pokonać zamkniętą postawę?

A na deser chciałem poruszyć temat kryzysu wizerunkowego portalu otomoto.pl związanego z podwyżką cen o 100%. Jeżeli jesteście ciekawi jaki związek zachodzi pomiędzy portalem otomoto.pl z syndromem gotowanej żaby to zapraszam do oglądania kolejnego odcinka.

[sc:formularz-dolny ]

Czy da się naprawić pierwsze wrażenie?

Pierwsze wrażenie to kluczowy aspekt relacji. To ono jest nazywane niekiedy „miłością od pierwszego wejrzenia”. Od pierwszego wrażenia może bardzo wiele zależeć. Od wielomilionowego kontaktu, czy wyborów prezydenckich aż po tak przyziemne problemy jak radość z życia i dobre kontakty z sąsiadami. Niestety w wielu sytuacjach naszego życia zarządzanie pierwszym wrażeniem może być bardzo trudne albo wręcz niemożliwe. Dlatego pojawia się pytanie, na które staram się odpowiedzieć.

– Czy da się naprawić pierwsze wrażenie?

Ponadto opowiadam o pracy spin doktorów zajmujących się gwiazdami oraz politykami.

[sc:formularz-dolny ]

Analiza zachowania kandydatów na prezydenta

Obecna walka o fotel prezydenta przypomina bardziej wybory na gospodarza klasy niż na głowę Państwa. Wydaje się, że główny konkurent obecne sprawującego władzę prezydenta Bronisława Komorowskiego, nie musi robić nic. Bo sztab Pana Bronisława przegra te wybory za niego. Można by się zastanowić, czy sztab obecnego prezydenta nie jest koniem trojańskim Pana Dudy. Ponieważ każdy kolejny pomysł (JOWy, referendum, spacer wśród mieszkańców warszawy, czy program aktywizacji młodych) jest totalnie niezorganizowany. Pomysły są dobre ale wykonanie ich jest jest fatalne.

W tym materiale wideo, chciałem zwrócić Waszą uwagę na mowę ciała oraz zachowanie kandydatów na urząd Prezydenta. Zobaczcie co z tego wyszło. Ta krótka analiza zachowania kandydatów na prezydenta idealnie nadaje się na przerywnik finału, wyborów który odbędzie się już za tydzień.

[sc:formularz-dolny ]

Jak bronić się przed manipulacją?

Okazuje się, że manipulacja i obrona przed nią jest dla Was ważną kwestią. W tym materiale wideo staram się przybliżyć mechanizmy sprawiające, że można nami łatwiej manipulować oraz sposób w jaki można się przed tym bronić. Ponadto odpowiadam na pytania: jaką szkołę skończyłem oraz dlaczego ten kanał ma tak małą popularność zobaczcie sami. 15 odcinek z cyklu w co gra mózg.

[sc:formularz-dolny ]

Cyborgi, czytanie z oczu oraz strategia manipulacyjna

To duża rzecz. Pierwszy raz powstał odcinek, który Wy współtworzycie. To dzięki Waszym potrzebom powstał ten odcinek i mam nadzieję, że stanie się to normą. W tym odcinku znajduje się mój mały komentarz zachowani i kampanii Pani Małgorzaty Ogórek kandydatki na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, a ponadto chciałem odpowiedzieć na pytania czy da się czytać z oczu oraz dać Wam prostą strategię manipulacyjną. Pod ostatnim odcinkiem znalazło się najwięcej komentarzy dotyczących manipulacji dlatego poświęcam temu zagadnieniu najwięcej miejsca.

Filmik odpowiada na pytania:

– czy da się odczytać osobowość z naszych oczu?
– Jak manipulować ludźmi?

[sc:formularz-dolny ]

7 sztuczek podnoszących status w oczach innych

Nasz sposób zachowania wpływa na innych, sposób w jaki się poruszamy, ubieramy czy mówimy ma wpływ na otaczający nas świat. Istnieją dziesiątki wskazówek jak zachowywać się, co mówić i w jaki sposób. Ale mało kto zdaje sobie sprawę, że większość z nich nie ma przełożenia na praktykę, gdyż są tylko teoriami nie potwierdzonymi naukowo. Postanowiłem zebrać dla Was 7 naukowo potwierdzonych fenomenów, które możecie wykorzystać by wyglądać na jeszcze inteligentniejszych. Plusem jest fakt, że możecie je wykorzystać natychmiast, ponieważ są niesamowicie proste.

[sc:formularz-dolny ]

Wszyscy jesteśmy rasistami

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że ludzkość z jakąś nadmierną śmiałością popada w rasizm. Naukowcy w kuluarowych rozmowach sugerują, że może to mieć związek z naszymi wewnętrznymi predyspozycjami. Bo jeżeli mamy w sobie wiele procesów, w tym proces chroniący nas przed nieznanym oraz obcym. To może rasizm i szowinizm jest również taką naszą wewnętrzna ochroną przed czymś nowym, nieznanym? Tym zagadnieniem postanowił zająć się profesor Paul Verhaeghen. Zobaczcie co z tego wyszło.

[sc:formularz-dolny ]

Źródło: Prime and prejudice: co-occurrence in the culture as a source of automatic stereotype priming. School of Psychology, Georgia Institute of Technology, 654 Cherry Street, Paul Verhaeghen.